mahtuiskohan

eli mahtuuko n 60-litraseen akvaarioon pohjalle 2partiksen lisäksi täplämonneja?kuinka monta?
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten isoja partiksesi ovat? Ovatko ne vielä poikasia? Täysikasvuisina ne tarvitsevat ehdottomasti isomman akvaarion. Yhdelle partikselle minimi väh. 100 litraa, kahdelle vieläkin enemmän.

60 litraiseen mahtuu juuri ja juuri pieni parvi monnisia, eli vaikkapa 5 kpl. Mutta muita pohjakaloja ei voi sitten enää suositella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täplis kirjoitti:

eli mahtuuko n 60-litraseen akvaarioon pohjalle 2partiksen lisäksi täplämonneja?kuinka monta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu