Asteikolla 1-500

Paljonko on mielestäsi paljon?
24188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Suhteellista. Jos kyse on alkoholiannoksista niin vastaus olisi eri kuin jos puhuttaisiin montako siittiötä on millilitrassa jolloin tuo skaala voisi olla isompi

Äänestä
  • Joo, kyllä 500 annosta alkoholia kaataa kokeneemmankin Reiskan.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Joo, kyllä 500 annosta alkoholia kaataa kokeneemmankin Reiskan.

    😅😅

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Joo, kyllä 500 annosta alkoholia kaataa kokeneemmankin Reiskan.

    Mutta sama määrä siittiöitä ei kaada ketään. 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Mutta sama määrä siittiöitä ei kaada ketään. 🤭

    Ei, sitä ei varmaan edes huomaa 😂

    1Äänestä

Riippuu siitä, mihin Kirjaston Shakaali-Jussi on iskemässä. Esim. Las Vegasin malliin ykskin on liigaa! -sivu

Äänestä

Jo yhdessä voi olla liikaa käsiteltävää jos on kyse lapsestani ja lapsenlapseni tuntuvat olevan hieman haastavampi kuin omani

Äänestä

Ei riitä asteikko..1700 on ikävä.

1Äänestä
  • Ketä ikävöit?

    Äänestä

25 000 on paljon

1Äänestä
  • "Suomi.fi-fi kieltäytyi ottamasta yhteyttä". -palikkaturpa

    Äänestä

  • Se on jo tosi tosi tosi paljon, jos mitataan vaikka koiran ikävuosissa tai työtunneissa.

    Äänestä

  • Useimpien netto vuosi palkka toiset ei edes työllä tuota ansaitse/tienaa nettona noin kaksitoista tuhatta vuodessa on se millä ihmisen pitäisi tulla toimeen vuosi ainakin kelan laskelmoen mukaan kuinkas onnistuu vieman yli tonni kuussa siitä pitäisi pystyä maksamaan kaikki vuokra sähkö vesi puhelinlasku ynnä muu kulutus kuinka riittää nyky maailmassa pitkällä työmatkalla palkasta ei jää yhtään sen enempää käteen käyttörahaa kuin kelan rahasta nykyajan sosiaalivirasto

    Äänestä

Miljardi on mulle vähän vaikea käsite...mitä se oikein on...

Äänestä
  • Varmaan liikaa.

    Äänestä

53 olisi unelmien täyttymys

Äänestä
  • ok.

    Äänestä

Riippuu mitä sillä mitataan.

Äänestä
  • ämpärillä.

    Äänestä

Kuusi lasta on jo aika monta.

Äänestä
  • liikaa

    Äänestä

ehk enne 500 kokoaja kosk siis se oli nii edes siis ihan oikeesti uskomaton mut nykyäähä tää on iha maksimissaan puolet siit hyvänä päivänä

Äänestä
  • "Kim Booking". -hyvönen

    Äänestä

Täsmennystä.
Missä asiassa skaalaa käytetään?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paljonko on mielestäsi paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu