Onko siellä lämmin..............etelän auringon alla?
Missä oot , Mildred?
Anonyymi-ap
1081
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
He ovat Viron uskovaisia<3
I wanna love you tender...
https://www.youtube.com/watch?v=87PInzNIG3k
Minä tulin katumapäälle............ en voi elää ilman Sinua.
TEE
Kyllä täällä etelässä on aurinko paahtanut tänään. Enää ei kyllä lämmitä yhtään.
OOKKO TÄÄLLÄ MILDRED........
TEE
Oon
Oli ja hieman kuuma, metsäpaloja, savuhaittoja.
Miten ihanalta viileä järvivesi tuntuukaan.
Lämpöä on piisannut lähtiessäkin liki 40 astetta, joten Suomen kesäsää tuntunut mukavalta. Aurinkoa ja sadetta vuoron perään.
Lomalla nauttinut polkupyörästä, levysoittimesta, tanssilavasta ja ystävän mökille kantautui iltaisin iskelmiä. Kuulemma Metro tyttöjen, Harmony Sistersin kappaleita välillä.
Pienellä Suomi road tripillä tuli käytyä myös ulkoilma elokuvissa taittotuolin ja viltin päällä picnikin kera.
Iltapulahduksella aloin melkein nauraa ääneen, koska hetki oli kuin elokuvista. Pikkulintu lauloi pihapuussa, mutta kesäilta oli muutoin hiljainen ja tyyni. Illan valo osui kauniisti veden pintaan.
Lavailtoina soi ja kantautui kesäillan valssi
https://youtu.be/I15RnGhVcrc?si=pHGPevyxOq5d8RlC. Tuoreet kukat hiekkatien varrelta maljakkoon pöydälle, terassilla nauttien ilta auringosta ja grillin herkuista. Mansikat, niitä ei saa tuoreina muina aikoina. Tuntuu luksukselta, kun kerran kesässä poimi lähipellolta ja popsi suuhun.