Ulostetta uimarannoilla

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012221162.html

Salossa on asetettu uintikielto Perniön Vähäjärven uimarannalle vedestä löytyneiden enterokokkien vuoksi, tiedottaa Salon kaupunki.

Uimavedestä on otettu peräkkäisinä viikkoina vesinäytteet, joista ensimmäisestä löytyi toimenpiderajan ylittävä määrä suolistoperäisiä enterokokki­bakteereja. Toisessa näytteessä määrä oli vielä suurempi.

Viranomainen on nyt kieltänyt uimisen Vähäjärven uimarannalla elokuun loppuun saakka, koska bakteerien määrän vuoksi uiminen voi aiheuttaa terveyshaittaa. Uimaveden nieleminen voi aiheuttaa suolisto-oireita ja pahoinvointia.

Syytä bakteereille uimavedessä ei ole vielä saatu selville.

Salon kaupunki tiedotti uintikiellosta keskiviikkona. Uimakausi loppuu elokuun loppuun.

Voin kertoa teille sen syyn. Syynä on tapa passchkantaa rannoille koska omassa maassa se on maan tapa. Yleisiä WC tiloja ei ole esimerkiksi Intiassa, ja siellä AIVAN JOKAINEN menee rannalle ja paschkantaa sinne.

Tulijat eivät tajua, että on noudatettava SUOMEN tapoja, lakeja ja kulttuuria tänne tullessa.

Kun tajuatte mistä sonta uimavedessä johtuu, niin oletan että myös laitatte vastuulliset tahot rannoille sontimisesta vastuuseen ja korvaamaan aiheuttamansa vahingot!

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Juuri näin on, olen itse nähnyt kun joukkio kakkii sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe