Niih...pidättekö tytöt seksistä.Jos minä vaikka parin viikon tai kuukauden seurustelun jälkeen ehdottaisin seksiä niin suostuisitteko pienille panoille.
tykkääkö tytöt seksistä.
baron
81485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä mä tykkään seksistä, tietenkin. Mutta vaikea sanoa suostuisinko harrastamaan seksiä kanssasi parin viikon tai kuukaudenkaan jälkeen. Se riippuu niin paljon siitä tyypistä ja suhteesta ja kuinka hyvin toisemme tuntisimme.
Onko se sitten niin eri asia mennä punkkaan seurustelutilanteessa kuin esim. yhden illan jutuissa?
Eli tuntuu, että naiset (niinkuin miehetkin) useinkin harrastaa seksiä yhden illan jutuissa, mutta sitten kun on tosi kyseessä niin sitä pitää odottaa, miksi?
Onko suurin pelko se, että suhde kariutuu jos liian aikaisin aloittaa?
No se on varmasti tosi henkilökohtaista, että millon suostuu harrastamaan seksiä, mutta luulisin, että jos kyseessä on vain yhdenillan juttu, niin siltä partnerilta ei oikeastaan haetakkaan muutakuin sitä seksiä. Seurustelutilanteessa taas ainakin itse haluan aina odottaa pari viikkoa ennen kuin suostun seksiin, koska haluan ensin olla varma, että mies ei hae musta vaan seksiä. En usko että moni sitä pelkää, että suhde kariutuu. Musta suhde vaan lujittuu sen jälkeen.
Mä en ite menis harrastaan sexiä ennenku tunnen toisen kunnolla.. Yhden illan jutuissa on se ero, että sillon sitä vaan harrastetaan sexiä. Siinä ei oo tunteita mukana. Mutta kun seurustelee jonku kans niin sillonhan tunteet on pelissä mukana.
Tottakai me tytötkin seksistä tykätään, mutta en mä itse varmaan olisi hirveen innostunut jos poikaystävä ehdottais "pientä panoa". Pitää siinä olla vähän tunteitakin mukana.
Kyllä seksiä Kirjoittakaa kaikki ketä täällä käy minulle seksi mielipiteitä tutkija
osoite on [email protected]
Kuaka haluu nähä kullin ja saa muutakin
Riippuu tyypistä.