Oli avajaisissa väkeä valtavasti. Hieno kauppa paraatipaikalla. Toivottavasti éi kohta kerry romukasoja ympäristö täyteen kun on niin edustavalla alueella. Sama koskee muitakin firmoja siinä.
Savenmaalla
Anonyymi-ap
8478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En usko että niin käy. Taitaa ennemmin käydä ruokakaupoille kun joutuvat lykkäämään valion ja atrian syöpäpaskaa roskiin mikä ei kelpaa edes rotille. Kukapa haluaisi vapaaehtoisesti rintasyöpää tai mikropenistä. Valio ja atria käyttää bovaersyöpämyrkkyä joka sitä aiheuttaa!
Pitäiskö löytää jo uusi virsi, tässä vanhassa alkaa olla jo toistoa?
Mistä tunnistaa kasvissyöjän? Siitä että se kertoo sen vaikka ei liitysi aiheeseen mitenkään.
Höpö höpö, vanhan Savenmaan takapihahan oli varsinainen nähtävyys. Nyt olis mahdollista levittää törkyä näkyville paraatipaikalle, tulis oikeen Nivalan maamerkki : D
Passais siihen uudelle tontille monumentiksi muutama italia/ranskalainen pakettiauton raato ja eräältä lasitehtaalta ilmaseksi saadut siniset liimatynnyrit : D
Iso kyltti jossa lukee että TYNNÖRI 12€ :D Ja myös ilmaiseksi saatuja kattopellin riekaleita.
Ja myrkyn ruotsista hilaamia armeijan kalsareita ja kusikuikkia näytille kans ohikulkijoille!
Kpo halusi siihen huoltoaseman, nivalalaiset täyttää tiilimaan lestadiolaisten paikallisilla putiikeilla. Ettei vaan tule mitään hienoa ja outoa, ulkopuolista näkemystä asioista.
Joo se on kyllä pilalla Tiilimaan kohdalla nivalan upeimmat maisemat muutettu teollisuusalueeksi ja rumia peltilaatikoita siihen. Nykyään navetatkin ois ollu kauniimpia, ison huoltoaseman paikkahan se ois ollu