https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4a54ef35-d7a5-435d-9cbc-a1b51b8b3103
kolmannenkin yrityksen Aitolehti Capital Oy:n taloudellinen tilanne näyttää kahden muun yrityksen tavoin heikolta.
Iltalehti kertoi elokuun alussa tutun hyvinvointivalmentajan hakeneen pitkäaikaisinta yritystään PTTP Company Oy:tä konkurssiin. Myös joulukuussa 2023 perustettu Aito Creative Oy on asiantuntijan arvion mukaan heikossa hapessa.
Aitolehti Capital Oy:n tuorein tilinpäätös ei maalaa ruusuista kuvaa myöskään kolmannen yrityksen taloudellisesta tilanteesta. Tilinpäätöksen mukaan yhtiön liikevaihto oli vuonna 2025 nolla euroa ja tilikauden tappio 27 126 euroa.
Martina Aitolehden alamäki syvenee Yrityksen liikevaihto nolla euroa
22
226
Vastaukset 22
- Anonyymi00001
KARMAN KOSTO ON AINA TÄYSIN ARMOTON, KARMA RANKAISEE KUKKOILUSTA, ELOSTELUSTA JA PAHOISTA TEOISTA...MARTIN JA NANNA KU-RALAHDEN FIRMAT ON KOHTA IHAN KAIKKI KONKURSSISSA...JA KANSA NAURAA VIERESTÄ..HAHAH!
- Anonyymi00002
Pidä hauskaa ja nauti. On vapaus olla palstalla ja nauttia kunnolla, kun ei ole vastakaikua mistään suunasta 😂👍.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Pidä hauskaa ja nauti. On vapaus olla palstalla ja nauttia kunnolla, kun ei ole vastakaikua mistään suunasta 😂👍.
IHAN VARMASTI NAURANKIN KUN SALARAKKAAN KULISSIT ROMAHTAA SILMIEMME EDESSÄ...KOHTA TÄYTYY PALATA ESCOBARIN KÄMPPÄÄN ASUMAAN JA SOLMIA UUSI AVIOLIITTO EXÄN KANSSA...ONNEA NIIN VIIIITUSTI!! HAHAH!
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Pidä hauskaa ja nauti. On vapaus olla palstalla ja nauttia kunnolla, kun ei ole vastakaikua mistään suunasta 😂👍.
Miksei tule ikifani vastakaiku?
- Anonyymi00005
Miten meinaa maksaa puolen miljoonan velat? Hevoiset ja asunto myytävä? Vuokralle Kontulaan Hekalle Mujunin kanssa?
- Anonyymi00006
Vuokrallahan hän asuu nytkin.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Vuokrallahan hän asuu nytkin.
Eipä jatkossa riitä rahat hienosto kaupunginosan vuokratasoon!
- Anonyymi00008
MARTIN FIRMAT ON KOHTA KAIKKI KONKURSSISSA..... HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA HAHAHA UUUUUUUUUUHH JEE NAURU
- Anonyymi00009
Onkohan sillä se yksiö kanakoppi vielä?
- Anonyymi00010
Hän on kuin ilmetty pääsiäissaaren kivipää
- Anonyymi00011
Kureliivit vaan päälle ja kehään.
- Anonyymi00012
Onko tämä keppikirjaimilla kirjoittava nykyinen vai entinen toimittajamies?
- Anonyymi00013
Joko musiikkitoimittaja tai Hevosmiesten tietolaari -sanomat?
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Joko musiikkitoimittaja tai Hevosmiesten tietolaari -sanomat?
Olisko kuitenkin freelance-toimittaja? Journalisti -julkaisun mukaan niillä tuppaa jäädä nuo eläkevakuutusmaksut rästiin.
- Anonyymi00015
Siinäpä sulle taas mietittävää sinne yksinäiseen peräkamariin.
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Olisko kuitenkin freelance-toimittaja? Journalisti -julkaisun mukaan niillä tuppaa jäädä nuo eläkevakuutusmaksut rästiin.
Pysytään nyt eds asiassa.
Eläkevakuutusmaksujen hoitaatta jättäminenhän on Martinan erikoisosaamista.
Silloin jää enemmän varaa logokrääsään, matkoihin ja ulkonäön huoltamiseen.
Naiselle tulee pikaisesti lähtö noista hienostoalueen vuokraneliöistä kun kaikkien firmojen konkurssiuhka realisoituu.
Tilanteen valkopesu ei enää onnistu kun kylmät luvut on nyt julki. - Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Pysytään nyt eds asiassa.
Eläkevakuutusmaksujen hoitaatta jättäminenhän on Martinan erikoisosaamista.
Silloin jää enemmän varaa logokrääsään, matkoihin ja ulkonäön huoltamiseen.
Naiselle tulee pikaisesti lähtö noista hienostoalueen vuokraneliöistä kun kaikkien firmojen konkurssiuhka realisoituu.
Tilanteen valkopesu ei enää onnistu kun kylmät luvut on nyt julki.Ja kun olisikin pelkät eläkevakuutusmaksut maksamatta, mutta verot yms jääneet maksamatta
- Anonyymi00019
Anonyymi00016 kirjoitti:
Pysytään nyt eds asiassa.
Eläkevakuutusmaksujen hoitaatta jättäminenhän on Martinan erikoisosaamista.
Silloin jää enemmän varaa logokrääsään, matkoihin ja ulkonäön huoltamiseen.
Naiselle tulee pikaisesti lähtö noista hienostoalueen vuokraneliöistä kun kaikkien firmojen konkurssiuhka realisoituu.
Tilanteen valkopesu ei enää onnistu kun kylmät luvut on nyt julki.Juuri näin! Sä naulasit tuossa kyllä koko tän sirkuksen ytimen aivan täydellisesti. Kyllä tosiaan alkaa pian hienostoalueen vuokraneliöiden kuukausivuokra polttaa sormia, kun firmojen korttitalo kaatuu ryminällä ja edessä häämöttää mahdollisesti täydellinen uran nollaava liiketoimintakielto. Turha siellä somessa on enää uhota ”kuusnumeroisilla tilisiirroilla”, kun totuus on se, et elämäntapa on pakko laittaa täysremonttiin. Ei muuta kuin takaisin koulun penkille sellaisten opintojen pariin, joihin älli riittää, tarjolla on nykyään paljon tuettujakin opintopolkuja. Aikuisen naisen asenne vaan mukaan, sillä elämä ei oo loputtomiin yhtä show-viihdettä.
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ja kun olisikin pelkät eläkevakuutusmaksut maksamatta, mutta verot yms jääneet maksamatta
Ilmeisesti otettu uutta velkaa jolla lyhennelty/kuitattu vanhoja. Muuten ei selity noin järjetön vieraan pääoman kasvu, rahoiruslaitoksia siis kusetettu surutta.
- Anonyymi00018
Aijai, siellä on näköjään unohdettu osakeyhtiölaki ja säännöt aivan täysin, kun on ollut niin kova kiire hehkuttaa sitä ”helvetinmoista fysiikkaa” ! 😂 Että oikein jätetty lakisääteinen ilmoitus oman pääoman menetyksestä tekemättä kaupparekisteriin? Sitähän asiantuntijat tän konkkakypsän Aitolehti Capital Oy:n kohdalla just ihmettelee. Miten kukaan voi ostaa yhtäkään business- tai elämänhallintavalmennusta ihmiseltä, joka ei kykene pyörittämään edes omia yrityksiään lakien mukaan vaan ajelee kriisifirmalla päin seinää valot pimeänä????
- Anonyymi00021
MARTIN PÄÄSSÄ EI PALJON JÄRKI PAKOTA...HAHAH!!
- Anonyymi00022
Ja miten kukaan heppayritys voi tehdä yhteistyötä konkurssifirman kanssa? AitolehtiCapitalin nimissä on ainakin BerbienZ, ratsukko jolla Isabelka kilpailee!!
Heikkisiä on pidetty kunnon kansalaisina, nytkö ovat sotkeutuneet/sotkettu laittomuuksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251955- 128875
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.127674- 54616
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90575- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko65525Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi299522- 12517
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v10502Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36482Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota33457Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51437- 58422
- 41416
- 89409
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407