Loukkaannuit mies. Taidat olla pitkävihainen.🫤
Ihmettelen vieläkin miten pitkäksi aikaa
Anonyymi-ap
92820
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 92
Vanhimmat
En ole loukkaantunut. Lopeta kuvittelu.
Mitä se käytös sitten oli kun halusit etääntyä?
Sori nyt siitä, että on ollut vaikeaa, eikä jaksa mitään. Ei johdu sinusta tai meidän väleistä.
Halusit etäisyyttä, mutta kommunikoimatta. Jaksat nytkin kommunikoida. Tuon voi sanoa suoraan naiselle.
Tein virheitä, useampia. Mitä tässä voi muutakaan todeta. Keskinäisen kommunikaation pitäisi toimia, ja minulla ei lopulta ollut edes yritystä enää.
Sivusta. Koen, että jos on suuri kynnys vihastumiselle eli tapahtuu harvemmiten silloin todennäköisempää myös, että kun kynnys ylittyy niin vaikeampi palata enää entiseen? Reilu peli on aina luottamuksen ehto.
Silloin on tapahtunut paljon asioita, jotka toinen mieltää huonoiksi? Periaatteita hyvä olla ja yhdessä olossa aina löytyä lojaliteettia ja oikeu-denmukaisuutta. Muuten paluuta entiseen voi olla vaikeampi saavuttaa.
Kenelle sinä kuvittelet tai koetvastaavasi kun osallistut palstaäijän provokaatioihin tällä tavalla kuin kahdenvälisessä vuorovaikutuksessa? T naiselta
Mahtava monologi aapeeäijä ensimmäisen älähtäjän pulputuksen perään. Kyllä näitä näytelmiä kelpaa seurata, elämänkoulu
Esität apäijä usein näitä psykedeelisiä kysymyspatteristoja itsellesi ilman mitään kulkevaa lankaa, tuohan sekin färiä näytökseen
Salolainen ei ainaka, kuten sinä.
Sivusta, voisiko olla vain menettänyt luottamuksen sinuunkin? Tällaista voi olla ilmassa ja silloin on suurempi riski erakoitumiselle, kun ihmisiin toisensa perään menettää luottamuksen. Luottamuksen merkitys.
Kyvytön näkemään itsessä vikaa. Enempi epäilee sitä, että oma huono tilanne ruokkii puolin ja toisin epäilyksiä hyvistä tarkoituksista? Domino efekti sille, kun kohtaa yhden huonon? Usko hyvään voi kadota.
Sen jälkeen on helpompi uskoa, että on erehtyväinen muiden suhteen ja kadottaa sen tärkeimmän toisiin, uskon hyvään toisissa? Vilpittömyys voi olla katoavaista ihmisten välisessä kanssakäymisessä (vuorovaikutus).
Olet ymmärtänyt väärin. Loukkaannuin kyllä, mutta se, mitä tapahtui jätti syvät haavat. Niiden kanssa kipuilen.
Mitään edes tapahtunutkaan, jos hän oot.
Niin myös kostosi!! Elämäni hirvein ilta, kiitos siitä sinulle, lähäisillesi, kavereillesi sekä vainoajilleni.
Tai no ehkä se ilta vie voiton missä satutin itseäni fyysisesti. Oli niin paha olla, sinua ikävöin myös etkä ollut tavoitettavissa. 😢😢 Siitä alkoikin mun vuosia kestänyt terapiamatka ja mielialalääkitys. Mikä sitten päättyi adhd-diagnoosiin.
Meniköhän aapeeäijä tämäkin kuuden centin kuriositeetti nyt hieman perä edellä puuhun? TT
En suutu nykyisin muuta kuin itselleni. m>n
Olet ymmärtänyt väärin. Surullisuus ei ole loukkaantumista.
En ole.
surua täälläkin ha aivan turhaan meni siihen.
n sivusta
Surullinen voi kommunikoida eikä satuttaa toista mykistämällä yhteys.
Äläpä viisastele yhden kommentin perusteella.
Tuliko mieleen että sinäkin saatoit satuttaa sitä toista aika kipeästi jos se ei halunnut olla sinun kanssasi tekemisissä?
Ei kaikkia asioita voi antaa anteeksi.
Lopun elämän kestävä katkeruus tuhoaa ihmisen. Eli jo ihan itsensä vuoksi kannattaa harkita vaikket hänestä enää välittäisi!!
Kaikki voi antaa anteeksi.
Minä voin antaa anteeksi paljon nuoremmalle ja toivotan kaikkea hyvää hänen elämäänsä! En ole ollut edes ihastunut keneenkään kauan sitten tapahtuneen eroni jälkeen! Jo ennen eroani päätin, että yksin oleminen on juuri minun juttuni siinä tulevaisuudessa, jonka aloittaisin yksin eroni jälkeen!
sivusta, ei se tarkoita että jos antaa anteeksi antaa vaan asioiden olla tai mitään ei niistä tapahdu.
Tämäkin pulputus piti aapeeäijä ujuttaa osaksi narratiivia sitten taas jostain syystä
Olen leppynyt ylireagoinnistani ajat sitten. Ehkä ei vain näy olemuksestani.
Kun on tarveeksi hyvä elämä itsekseen. Ei tarvitse mielistellä ketään eikä hyväksyä ketään rasittavaa omaan elämään. Kyseessä ei ole pitkävihaisuus, vaan hyvän oman elämän ylläpitoa.
Joku on lukenut minun ajatukseni täysin, olen eroni jälkeen ajatellut juuri noin! Ja siksi ihmettelin miksi projekti ylipäätään aloitettiin! Minulta olisi pitänyt kysyä haluanko ylipäätään yhtäkään uutta ihmistä elämääni jo ennen projektin aloittamista!
En loukaantunut mutta jos nainen on 5 minuuttia kiva ja sen perusteella odottaa että luotan ja sitten alkaa pelailla niin on vain outoa
Pelailu on epävarman ihmisen käytöstä ja ainakin minulta se sammuttaa kiinnostuksen totaalisesti.
Millä lailla nainen pelaili? Ihmettelen.
Minä en ole pelaillut, ei ole minun tapa ollenkaan, enkä edes osaa pelailla! Kyse on koko ajan ollut siitä, etten ole kokenut mitään tarvetta löytää ketään elämääni! Minua ei erityispiirteisenä kiinnosta ihmiset sillä tavalla riittävästi, että kokisin tarvetta tutustua keneenkään!
Teetkö omassa päässäsi selvitystyötä yksityishenkilöitä trollaajaäijän näytelmän perusteella? Se olisvvarsin "tervettä"
Voi olla.
Voisitko jättää rauhaan?
Ooksää se himmee emäntä joka avautuu nk jonkun häiskän nimissä guben avauksiin
Se on varma asia, ettei vastauksia saa täällä.
Missä sitten? Pitää lähteä tien päälle niin joku kertoo vastauksen?
No aina joku vastaa ihan tärkeänä guben vedätyksiin
Mutkun olet niin ääliö et edes itse tajua mitä sä sanot mulle niin antaa olla
Tämä kommentti vähän muunnelluissa muodoissa on hyvä keino tunnistaa aapeeäijän näytelmä. Toistoa on siihen päätelmään ei paljoa teknisiä taitoja tarvita. Eikä välttämättä parin muunkaan maneereihin. It's all about patterns
Stalkkaa laittomasti, negative unikorni😉
lö¨äp'l'dlg'l'd'dö'drl'l4r
lt4
l
4rl
tllö
'¨jå86bhl.dd
ådf*l'r5l'lr
Hieno runo.
Minä en harrasta loukkaantumista. Olen vain ihmisistä jotain mieltä, ja se muuttuu, kun aineistoa toistuvasta käytöksestä kasaantuu.
Jaa ja täältä trollipalstaltako olet aineistosi kasannut, arvon paasaaja? Titityy
Ei kannata aliarvioida.
Ihan on joku tuottoisasti tehnyt aineistoa itse itsestään.
Sitten kehtaa vielä valehdella, muuttaa totuus ja olla töykeän inhottava, vaikka itse esihenkilö ja jättänyt hommat hoitamatta. Syyttänyt kaikista heikoimmassa asemassa olevia.
Minkälainen esihenkilö se sellainen on?
Rriot on brother emt?
En loukkaantunut. Minä haavoituin. Ei parane sydän.
Noh, entä jos juteltais kaksistaan kerranki?
Luulen että siihen on joku muu syy että sydän ei parane. Kenenkään muun ulkopuolisen syy se ei ole.
Tarvitko lupaa anonyymi-palstalta että soitat hänelle tai pysähdyt kun kävelette toistenne ohi lounasravintolan ovella.
Ookko aapeegubbe esim kovia huumeita jo kokeillu?
Sodexo so sexy or what you saying ap-man?
Tai shell simpukka apsi summuut?
Sanat, joilla joku saadaan lähtemään tai jäämään, ovat uskomattoman arvaamattomia. Että vielähän tässä roikutaan jos ei nyt aivan parhaassa hengessä.
Yritän tässä vain estää elämääni hajoamasta yhtä moneen palaseen kuin sydämeni.
Voisiko tästä vain jo kuolla ja tavata taivaissa. Koska olen jo niin päässyt yli tästä, mitä vittua tämä sitten olikaan.
Vuosikausiksi.
Älä tunne oloasi kovin rakastetuksi, se ei vaikuta siltä.
Minä en ole tuntenut oloani rakastetuksi kenenkään taholta! Eikä se ole haitannut minua ollenkaan! Pidän yksin olemisesta ja yksin liikkumisesta!
Olen kokenut kauan kestäneen parisuhteen ja sen jälkeen olen viihtynyt tosi hyvin yksin! Uutta parisuhdetta en ole koskaan halunnut!
Joo no on kai sitä gubbe ym nk leipäännyttyäki tullu. Ihan laiffii vaan jännäilijät netissä
Minista näyttää siltä, että sinusta on tullut ihminen, joka jostain kumman syystä käy lämimässä muiden kultamitalit ja toitottaa kaikille, että tässä teidän hienot palkinnot...
Anteeksi on niin helppo antaa, se on eri asia mitä tuntee.
Mitä tarkoittaa "lämimässä" ?
Käpälöi tai taskuttaa
Jos olet mokannut pahasti, kiinnostus sinuun on sammunut, et ole enää mitään. Se ei ole pitkävihaisuutta, vaan kiinnostuksen puutteesta syntynyttä välinpitämättömyyttä. Mene sinäkin eteenpäin ja unohda vanhat jutut.
Inhovihaan sinua ikuisesti. En edes kuolemassa anna sinulle koskaan anteeksi.
Easy
Opetan uudetkin sukupolvet vihaamaan sinua sekä myös sinun lapsiasi
Teitä sydän sairaita pitäs vähän kuvata kun käytte pskalla. Sydän surut on pientä silloin. Miesten ei tarvitse vastata niitä nyt ei haittaa tämmönen toiminta.
Joo no emmääkää ehkä maindais olla tuon pään filimitähti gnah
Tehäänkö pikkusen bisnes?
Sanoitko tai teitkö jotain josta voisin loukkaantua? Vastaan kuin hänelle jonka kanssa puhuin kahville menosta. En ole loukkaantunut. Ei ole mitään mitä voisin tehdä asialle. Vain hänellä on yhteystiedot. Niistä mitä tahansa tai vaikka kaikkia niitä, voit käyttää. Mielellään vaikka nyt heti.
Tuo yläpuolella kuvaa myös omaa tilannetta.
Lisäksi sellaisen vois lisätä että saatan käyttäytyä kuin loukkaantunut, mutta olen lukkoutunut. Jalat toimii mutta pää lukossa. Jos ei toinen tönää niin lukko ei aukea. Tönätä voi puhelimella tai mailillakin ei pelkästään napauttamalla olkapäähän.
Olemme yhdessä ylittäneet rajan, jolta ei ole enää paluuta
Jos olisin sinä nii tekisin kaalilaatikkoa ja ruokajuomaks vielä piimää. Jälkkäriks riisipiirakoita
Niin olette!
Niin olemme Rakas kultaseni... Meillä on kaksi tukikohtaa mitä ei tänne huudella ❤️ Myöhemmin kolmas kaukana
Opetelkaa jo ihan itte rypyttämään
Ja nk peräruokanako pitäis tarjota
Rakastan sinua kulta
Miksi aloittaja loukkasi miestä? Jos pidät hänestä, kohtelet kai hyvin?
Samaa ihmettelen. Sitä en ihmettele jos mies ei ole enää kuvioissa.
Kaapissa pidän vain öisin
Älä gubbe muuta- pidä penkkis oo ystävällinen
Lämpimään on suunnitelma🏃♀️
En halua olla sun kanssa ikinä, koskaan, milloinkaan yhtikäs missään tekemisissä. En tuu mieltäni muuttamaan, et saa ikinä anteeks, etkä ikinä uutta mahollisuutta.
En edes tiedä kuka olet?