mikä meikkivoide olisi hyvää joka ei kokonaan tukkisi ihohuokosia,onkohan sellaista edes?:D..onko kokemusta merkistä joka ei tekisi lisää finneja...?
hmmm....
tiutiu
7373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mikä kosteusvoide sopisi sen hyvän meikkivoiteen alle päiväx...?
ite oon alottanut käytää humektanii ja se on tosi hyvää,joten sitä suosittelen...:) vieläkun sen hyvän meikkivoiteen löytäisin...?
ihohuokosia, mut ainakin peittää hyvin eikä iho kiillä niin helposti, eli maybellinen dream matte mousse.
mutta muistelisin joskus jostain lukeneeni että tämä dream matte mousse sopisi hyvin myös akneiholle,eli ei siis tukkisi ihohuokosia.
Kannattaa tarkistaa jostain...
Itse käytän Kanebon Liquid Finish meikkivoidetta, kallis kyllä mutta ero markettimömmöihin huomattava. Pidän itse kovasti.
minkäs hintaista ja mistä tuota meikkivoidetta löytyy?:) ja tämä meikkivoide ei aiheuta sulle lisää finnejä(kö)?
joe blascoa....tosi hyvää, peittää vaikkapa punaisuuden sekä näpyt ja mulla ainakin hyvin toiminu, kallista on , mutta sitä tarviikin vain murto osa tavallisen meikkivoiteen määrästa.... hinta n.45 e eli:
kasvojen pesu
humektania naamaan
talouspaperilla tuputtelen ylimaaräiset rasvat pois
ja lopuksi päälle blascoa=) ja näin minulla on kuin uusi naama=)