Miehelle....

Anonyymi-ap

A: en ole kaunis. B: et tykkää C: et halua kuin "sitä! ; P---

1

82

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      D:
      Et osoita missään vaiheessa, että välittäisit tunteistani, jos ne eivät kaikki ole sen mukaisia kun sinä haluat. Käyttäydyt kuin mulla olisi velvollisuus olla kanssasi. Jos toista rakastaa terveellä tavalla, niin näkemykseni mukaan silloin toista arvostetaan riippumatta siitä, että välittääkö hän takaisin ja silloin näkee vaivaa sen eteen, että ei turhaan häiritse häntä ja kuuntelee tarkkaan hänen toiveitaan. Ei niin, että oma halu ja omat tunteet menee toisen hyvinvoinnin edelle.

      Lisäksi pidän kohdaltasi erittäin epäkunnioittavana kohtaani sitä, että jatkat painostamista riippumatta siitä, että tiedät minulla olevan ajatuksissani ihminen, jota rakastan syvemmin kuin ketään aiemmin elämässäni, vaikka en hänen kanssaan ainakaan vielä olekaan yhdessä. Se epäkunnioittavaa sekä minua että häntä kohtaan.

      En välitä muodollisesta käyttäytymisestä ja käyttäytymiskoodeista, vaan pidän vapaamuotoisesta itsensä esilletuomisesta yllättävilläkin ja epätavallisilla tavoilla. Mutta suhtaudun myös erittäin vakavasti siihen, että kaikkia ihmisiä kohdellaan arvostavasti ja heidän toiveitaan koitetaan mahdollisuuksien mukaan kuunnella, jos he eivät itse loukkaa vapauttasi olla oma itsesi. Tarpeen mukaan olla hyvinkin tiukkoja.

      Jos välität minusta, niin et häiriköi minua tai vaihtoehtoisesti otat yhteyttä oikeassa elämässä, niin keskustellaan asiat selväksi. Mutta en ole kiinnostunut sinusta romanttisessa enkä seksuaalisessa mielessä. Sinulla on vapaus ajatella minusta mitä haluat, mutta et niin, että häiritset minua tai kaivattuani, koska olen ilmaissut, että en toivo sitä sinulta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2532
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1812
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1220
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1008
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      966
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      87
      848
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      97
      816
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe