kilpailu

Minä olen ton toka jutun laittaja ja nyt esitän teillekkin perävaunujen palstan lukijoille tietokilpailun, että mikä on se automerkki, joka jää "kyttäämään" useimmiten sitä oikeaa ohitushetkeä sinne asuntovaunun taakse?

Tämä sama tietokilpailu on menossa tuolla karavaanareitten palstalla ja yleistä autoilusta palstalla.

Voittajan minä julkaisen myöhään keskiviikko iltana.

Voittaja saa kunnia maininnan sitten myöhään keskiviikko iltana.
3659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tukkirekoilla on työnsä vuoksi kiire, vekselit kolottaa.

Eikö siinä pitäisi perävaununvetäjän jo hoksata, että jotain on vialla, kun taakse alkaa kertyä autoja kärkkymään ohitusta, oli ne sitten minkä merkkisiä hyväänsä.

Käyppä autoilemassa ruotsissa lomareissu, niin näet kuinka takana tulevalle tarjotaan tietä.

Mutta nyt voitasiin pitää karavaanareitten ja muitten tientukkojan valtakunnalliset vastatuuleenkusemiskilpailut, kun tästä on kisasta selvetty.

Äänestä
  • Johan on perkules, kun tukkirekan ratin taakse päästyään kuski on kuin jumala. Kyllä rekkamiehistä löytyy liikenteen herrasmiehiä, mutta 100 %:sesti tukkikuskit ovat tien päällä hiostajia ,niin sanottuja perseen haistelijoita. Tehtaallakin ajetaan sitten purun jälkeen muusta liikenteestä välittämättä..., aina vaakalta toisen eteen ja risteyksistä suoraan katsomatta tuleeko muita, jopa oikealta tulevia vasten.
    Tuntuu tuo vekseli olevan liian kireällä, jotta elämän arvot ja muiden elämä pysyy mielessä.
    Rahtarit olkaa tien ritarieta kuten aikanaan mainostettiin. Tukkikuskit olkaa edelleen rahtareiden pojasakkaa, jos ette pysty muuttamaan tapojanne, teidät kyllä tunnetaan ja nimet muistetaan.

    Äänestä

Kai siellä saa kaikki kytätä, koska tunnetusti vaunun vetäjät ei anna tietä, vaan ajavat keskiviivan vieressä ja ohituspaikan tullen kiihdyttävät vauhtia jos sattuu veturista löytymään puhtia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pappa kirjoitti:

Minä olen ton toka jutun laittaja ja nyt esitän teillekkin perävaunujen palstan lukijoille tietokilpailun, että mikä on se automerkki, joka jää "kyttäämään" useimmiten sitä oikeaa ohitushetkeä sinne asuntovaunun taakse?

Tämä sama tietokilpailu on menossa tuolla karavaanareitten palstalla ja yleistä autoilusta palstalla.

Voittajan minä julkaisen myöhään keskiviikko iltana.

Voittaja saa kunnia maininnan sitten myöhään keskiviikko iltana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu