Tupakan myyntiä

On se kumma homma ku Romanit vie K kaupan invapaikat ja eivät käy ees ostoksilla . Tuntikausia kyttäävät ihmisiä ja Tupakkaa yrittävät myyä. Eikö näille kukaan maha mitään.
261203
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Suomesa kaikki vähemmistöt, poikkeukkseiilset ja epänormaalit ovat tasa-arvoisempia, kuin normaali enemistö, kun äänestämiemme päättäjien enemistö niin haluaa !?

2Äänestä
  • Mitä tämä taas tarkoittaa ja miten se liittyy mihinkään muutenkaan? Kyllä täytyy olla nuppi sekaisin, ettei näe missään mitään muuta, kuin politiikkaa ja käytetään tiettyjen poliittisten ryhmien katkeria lauseita kaikessa mahdollisessa kommunikaatiossa. On ainakin propaganda purrut tehokkaasti.

    Mitä taas itse väitettyyn tupakkakauppaan, niin eikö kannattaisi soittaa silloin virkavallalle, jos laittomuuksia epäilet tapahtuvan. Eivät ne päättäjät tule tänne lakeja soveltamaan käytäntöön.

    Äänestä

Kuka märittelee normaaliuden? 🤔

Äänestä
  • a - studiossa " asijantuntia . " , , , kunhan maltat oottaa. . . onhan si elä vierailut myös ulkopolitiikan asijantuntoita ja sota asijantuntioita . jne . . jotkut niin ylikouluutettuja joile ei töitä riitä eikä heitä kelpuuteta kansaa sivistämään. ylen mediojaan.

    Äänestä

  • ihonväri

    Äänestä

Niinpä

Äänestä

Samat sanat Rantsilassa. Nuoret pojanklopit valloittaneet ainoan invapaikan. Lienevätköhän samaa sakkia?

Äänestä

Halvempi heiltä ostaa mitä kaupasta

Äänestä
  • Siinähän sitä tuli varsinaisen ongelman ratkaisuideaa että näin taas Haapaveellä.

    Äänestä

Ja sitten näitä pirin käyttäjiä liikkuu samoissa piireissä nyt ihmiset silmä käteen, ja totuuksia esiin ketkä niittä käytää ja linnaan vain kaikki narkit Haapavedeltä. Neuloja löytyy sieltä täältä säälittäviä ovat koko sakki.

Äänestä
  • Eipä niitä käyttäjiä linnaan laiteta vaikka miten Kattelis.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Eipä niitä käyttäjiä linnaan laiteta vaikka miten Kattelis.

    Kyllä ne siinä vaiheessa kun varastalevat ihmisiltä.

    Äänestä

Pyöräyttäkää niitten kirjastoauto katolleen siihen invapaikan viereen.

2Äänestä

Tänään on hyvä päivä tehdä parannus ja ottaa Herran armo vastaan.

1Äänestä
  • Jumala armahtaa, minä en.

    Äänestä

Mistä ne on pöllitty?

Äänestä

ruottista hakevat,lähetään kaupoille

Äänestä
  • mitä se kartonki maksaa?

    Äänestä

Joo nii on saatana jatkuvasti yrittävät myyä ja oli se saatana vähä aikaa sitteki niin Olaville olis pitäny jakkaa nettiä K Kaupan eessä että se saa kahtua puhelinta niin sehän meinas aivan pillastua kun en ruvennu jakamaan ja sitte tullaan vielä saatana autolla siihen ja takapenkiltä yritetään väkisin myyä tupakkia ja olis pitäny puhelinnumeroki antaa että soita sitteku ostat niin mää sannoin että mää en saatana teijjän kans rupia millekkää ja hommakkaa tuolle Olaville joku liittymä että se saa soittaa

2Äänestä

Nämä on kyllä melekonen riesa kylällä

1Äänestä
  • No näin mää oon kans huomannu

    Äänestä

Kulkeeko ne kunnioittamassa vanhuksia? 🤔

Äänestä
  • Kaikki ne kulkee. Lapset työnnetään ikkunasta sisään avaamaan muille ovi, jos on ikkuna jäänyt auki.

    1Äänestä

Onko näille mitään sääntöjä olemassa,vaikka saavatko tehdä mitä huvittaa

Äänestä

Se on kuulkaas rasismia, jos niitä häädettäs pois!!

1Äänestä
  • No näinhän se on. Se on hyvä vetäistä aina se rasistikortti jos eivät saa mitä haluavat.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On se kumma homma ku Romanit vie K kaupan invapaikat ja eivät käy ees ostoksilla . Tuntikausia kyttäävät ihmisiä ja Tupakkaa yrittävät myyä. Eikö näille kukaan maha mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu