Puhelinliitymien tyrkyttäjät pois kaupan tiloista ja heti.
Kulkukauppiaat Prisman käytävällä
Anonyymi-ap
17273
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kerran yks tyrkyttyjä rupes kettuilemaan kun sanoin etten tarte liittymää.
Välillä kyllä ottaa pattiin. Paras keino välttää tyrkyttämistä on suunnata katse ihan muualle ja tekeytyä kuuroksi.
Samoin joutaa at häipyä Cittarista.
Ei kehtaa enää isoissa kaupoissa käydä, kun aina tyrkytetään liittymiä.
Katotaanpas nyt.Ovat kohteliaita useinkin opiskelevia nuoria,yrittäen tienata tälläkin tavoin vähän tienestiä elämänsä kuluihin.On mielestäni hienoa nähdä heitä vaikka näin työtä tekevinä,kuin joutilaina kuljailemassa tämänkin ajan vaikkapa näissä kauppakeskuksissa.Eivät he ansaitse meiltä huonoa käytöstä.Itse jään joskus juttusille ja ihan ok.
Jos olisi kauniita nuoria neitosia ja uhkeat ulottuvuudet niin jatkuvasti olisin päivittämässä puhelinliittymääni.
Juu, lailla tuollainen pitäisi kieltää. Menisivät retkut oikeisiin töihin ihmisiä kusettamasta.
Laitan sellaisen myymälän aina heti boikottiin mihin ei saa vapaasti kulkea ilman kulkukauppiaiden ahdistelua.
Justiin niin.
Ymmärrän, jos sinulla ei seiso eikä kastu, se alkaa vi...taa.
Lailla tuollaiseen ahdisteluun pitäisi puuttua.
On noita liittymä myyjiä kaikkialla,isommissa kaupoissa voisko sanoo ystävällisesti ei tartte on jo!!joku voi tarvita! Itse oon huomannut ,ostan liikkeestä mikä myy liittymiä,päivitetään,voi löytää halvemmalla. Liittymästä
ne soittaa ja kun pitäs kertoo hkltietoja,EI kannata puhelimessa kertoo.Kun eihän sitä tiedä oikeesti kenen kanssa puhuu.Käyn liikkeessä mis liittymiä myydään.Kun aika päivittää.
Paska ilmiö!Piti Prismankin tähä skeidaan sotkeutua!!
Hehän olivat ns oman talon väkeä, koska heidän omassa putiikissa oli tuolloin onnenpyörä kisa.
Tarjotaanhan siellä käytävillä mm kalakukkoja, sanomalehtiä ym. Monesti tarjoajilla on hyviä tarjouksia. Ollaan suvaitsevaisia.
Hautaustoimistotkin voisi kauppakeskusten käytävillä tarjota ”joko teillä on oma arkku hankittuna?”
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/anneli-67-rakensi-oman-ruumisarkkunsa/129826
On näitä Prisman lisäksi Cittarissa sekä joskus S-marketissa. Itse vältän asiointia jos on näitä kaupparatsuja myymälässä.