ÄS Kakkoset romahduttavat Suomen koulut

Anonyymi-ap

16

53

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Ensi vaaleissa äänestää pätkäytetään Perussuomalaisia.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      - Täytyy sanoa -että- KIVIKAUDESTA - Ei Tule Viisautta - !

      - SDP:n Natsima -Ei tästä tykkää -mutta Tämä On TOTTA - !

    • Anonyymi00003
      UUSI

      No kenelle tämä tulee yllätyksenä?

    • Anonyymi00004
      UUSI
    • Anonyymi00005
      UUSI

      ONNEA SUOMI!

      JUHLINTA JATKUU!

    • Anonyymi00006
      UUSI

      Hyvin tää nykyhallitus on käynyt myös opiskelijoiden taskuilla juuri niiden kenen pitäisi pitää Suomi tulevaisuudessa pystyssä . Leikattu on myös opetuksesta ja se jälki alkaa näkyä......

      • Anonyymi00012
        UUSI

        Älä jauha kakkendaalia


    • Anonyymi00007
      UUSI

      Hoivatulea koirille.
      -pisaäs-

    • Anonyymi00008
      UUSI

      Lisää mamutusta lisää mamutusta, lisää sateenkaaripajoja ja lisää mamutusta ja homotusta.

      Näin laitetaan koulut ja oppilaat pilalle.

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Tässä faktaa hallituksen saksien heiluttelusta :

      Hallituksen leikkaukset heikentävät opiskelijoiden toimeentuloa ja vähentävät oppilaitosten rahoitusta eri koulutusasteilla.

      Ammatillinen koulutus: Ammatillisesta koulutuksesta on leikattu yli 120 miljoonaa euroa. Leikkaukset vaikuttavat opetuksen määrään ja laatuun .

      Aikuiskoulutustuki: Hallitus lakkautti aikuiskoulutustuen. Muutos vaikeuttaa työssä käyvien ihmisten uudelleenkouluttautumista ja alan vaihtoa .

      Koulutuksen kokonaisrahoitus: Opetusalan ammattijärjestö OAJ kertoo, että koulutukseen tehdyt leikkaukset ovat suurempia kuin uudet valtion satsaukset .

    • Anonyymi00010
      UUSI
      • Anonyymi00011
        UUSI

        Hyvähän se on jälkeenpäin huudella kun toikin homma on nykyhallituksen leikkausten ja muitten toimien takia kustu huolella . Taas lupaillaan ummet ja lammet mutta vaalien jälkeen alkaa se persujen perus takinkääntely joka asiassa.


      • Anonyymi00013
        UUSI
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Hyvähän se on jälkeenpäin huudella kun toikin homma on nykyhallituksen leikkausten ja muitten toimien takia kustu huolella . Taas lupaillaan ummet ja lammet mutta vaalien jälkeen alkaa se persujen perus takinkääntely joka asiassa.

        Edellisten hallitusten mamutuksella on homma KUSTU


    • Anonyymi00014
      UUSI

      Se on aivan sama miten paljon tai vähän kouluihin pumpataan rahaa jos koko ajan on enemmän ja enemmän oppilaita joita ei kiinnosta suomalaisten opetus vaan enemmänkin sen häirintä.

      • Anonyymi00015
        UUSI

        Ja kyllä tässä on katsottava myös koko koululaitosta ja opettajia jotka ovat epäonnistuneet totaalisesti siinä työssä mitä koulussa tehdään ja mihin opettajat on palkattu.


    • Anonyymi00016
      UUSI

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      821
    3. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      770
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      755
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      755
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      156
      690
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe