Käyttäytyi epäkunnioittavasti vaimoaan kohtaan. Erohan siitä tuli.
Riki Sorsa petti vaimoaan
Anonyymi-ap
40224
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Eiköhän noista aika monet petä.
Kaikki pettää saatuaan siihen tilaisuuden.
Enpä usko. Sukupuolitaudit ei ole mikään hieno juttu. Miksei ne pettäjät käy thaihieromalaitoksissa kun siellä myydään ihan julkisestikin seksiä. On aina myyty.
Onpa todella iso ja kiinnostava asia joka mullistaa elämän.
Vielä isommaksi se paisuukin jos on jo perhettä ja lapsia. Revonperän Roopet voi muuten vaan viedä roskapussia ulos ja kadota sille tielleen.
sorsa petti kanahaukan kans iikikii iikikii
iikikii voihkaisu on lohduton kana haukka painoi sorsaa
Jos syy on yksistään pettäminen, ei se edes ollut aito kestävä rakkaus suhde edes.
Onko edes olemassa enää aitoa kestävää rakkautta ?
Miksi ihmeessä näitä ikivanhoja tarinoita kerrotaan, äijä kuollut ja kuopattu!
Mutta kun elämä on tylsää ja mälsää, kuvitteleeko ne että jotakuta kiinnostaa moneen kertaan paljastetut kohut.
Kyllä hyvä vaimo aina muutamat pettämisreissut antaa anteeksi, eihän se muuten rakkautta ole? Tunnen muusikoita, jotka eivät keikkareissuillaan oikein muuta tee, kuin bongaavat tanssiyleisön joukosta mukavan misun, pientä silmäpeliä - ja kohta ollaan jo keikkapaikan takahuoneessa hauskaa pitämässä samaan aikaan kun bändin muut jäsenet roudaavat keikkakamoja pakettiautoon.
Tästä vuosien kokemus, ihmetyttää vain kuinka yleistä se on ollut, vaikka muikkeli olisi perheellinen, niin kun on muutama sidukka pohjilla, niin mikään ei kiehdo sirpaa tai merviä enemmän, kun pieni seikkailu mukavan muusikon sylissä - kumma juttu.
Miksei nainenkin juoksisi vieraissa ? Ai siksikö se täytyykin kunniamurhata. Miksei siis myös miestä ?
En ihan ymmärrä tuota kommenttia, kyllä se tiedetään että naiset kuolaa joskus muusikoiden perään - mutta ei se nyt sentään tuollaisia rangaistuksia edellytä, korkeintaan mies voi jättää ja lähteä metsästämään uskollisempaa naista itselleeen.
Näillä pettämistarinoillahan kirjat myy.
Onnea vaan Krista Mikkola!
Juuri niin. Ketä kiinnostaa jonkun naisen nuoruuden avioliitto, joka päättynyt jo 45 vuotta sitten?
En ikinä ostaisi turhanpäiväistä kirjaa, ketä kiinnostaa?
En ymmärrä hän on kuollut ja tänne tämmönen postaus hyväksyttiin.
Kaikkea hyvää Räkä Sorsalle. Kiikki kii..
Toivottavasti Riki sai hyvää hoitoa vieraissa.
Vieras nainen tuntuu paremmalta.
Niinkö?
Vieläkö joku ihmettelee, että käydään vieraissa ? Monen avioliiton pelastus on ainoastaan, kun puolisot ovat piipahtaneet vieraissa.
Vieras P-on K-herkku.
Kyllä se niin on.
Voi wittu mitä kirjoituksia?
Kaikki hässii ja melkeinpä vastaantulijoidenkin kanssa. Kellään ei ole enää mitään väliä.
Miksi täällä kehtaatte meuhkata tuollaisesta asiasta?
Kaikki on muutenkin sekaisin.
Perheet eivät pysty enää hoitamaan kakariaan, kun kasvatus mennyt perseelleen. Ja tähän ovat syypäitä vain ja ainoastaan kakarien vanhemmat.
Sitten vasta kun kakarien vanhemmat saataisiin kuntoon alkaa vasta sitten kakarien tervehtyminen. Kun annetaan kakaroiden määrätä vanhempiaan , niin jälki näkyy nyt. Noi lapsi terroristit pitää laittaa todella koville nyt viimeistään.
Ihmiset hakevat huumeita ja viinaa ja kohta tuodaan kotiin asti. Ei tarvii pysyä enää edes pystyssä niin viina virtaa, jotta pääsisivät taas karuselliin ja toisilla on karuselli käynnissä 7:ä päivää viikossa. Ja lisää tulee vaan ongelmia, voi varjele.
Eihän kukaan enää kehtaa kertoa, että on hetero! Naiset nussivat naisten kanssa ja miehet nussivat miesten kanssa. Ei työtä jakseta tehdä, eikä vastaanottaa, mieluimmin vaan hengaillaan / vetelehditään.
Kaiken ikäisillä on mielenterveys ongelmia ja ADHD tai muuta kuuppa vikaa.
Ja nyt on ulkomuoto niin sta***** tärkeää, niin akoilla kuin äijillä.
Akoista on tullut äijiä ja äijistä akkoi. Hormonitoiminnat varmaankin jotenkin sekaisin. Tatuointia ja lävistyksiä molemmissa ryhmissä ja joka ikisestä paikasta niitä löytyy.
Kyllä, on Suomessa asiat täysin peräpäästä. Ja tässä on vasta alkuosaa……
Lukekaa asiaa! Ja lopettakaa kakkan veivaus täälläkin.
18:11:40
Suomipopin tekijänimi 80-luvulla. Ennen sitä mm zoo-yhtyeessä. 90-luvulla leirinuotio-orkesterissa maanläheisempää musaa esitti. Kuitenkin aina termi "poppari" kuvasi Rikiä. Perushyvä tuotanto josta nostaisin esille vuoden 89 roomanpunaista.
Ei vois vähempää kiinnostaa tällaiset avaukset joissa kuolleesta kirjotetaan tällaista.
Ilmoittamaan ylläpidolle, että sulkevat tämän avauksen.
Mitä useampi kirjoittaa ylläpitoon, niin ehkä onnistumme.
Muista itkeä myös muista julkkiksista kerrotuista jutuista.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/22fab4a2-c9a7-427b-9812-7b52d8478051
Vai niin, enpä tiennyt että noin on heille käynyt.
Avioerosta on jo 45 vuotta, joten mitä sellaista asiaa edes kirjoitetaan jossakin elämäkerrassa. Ketä kiinnostaa? Menneet ovat menneitä ja kyseisen laulaja kuollut jo vuosia sitten.
Riki soitteli vielä vuoden ajan erosta kokoajan ex-vaimolle. Voi rakastaa puolisoa syvästi ja silti käydä välillä vieraissa.
Mikä vi**n aihe, lopettakaa tuo p4sk4….
Eipä tuo "petetty":kään ole kovin erikoinen.
Tänään on hyvä päivä ottaa Herran armo vastaan ja tehdä parannus. Nöyrtykää ja katukaa syntejänne.
Tässäkään eikä näytä missään muussakaan herra auttaa?
Jos herralla olisi tahtoa, niin eipä olisi maailman asiat tällä mallilla kun nytkin on.
Herrasi ei ole uskomista , narriin ennen.
Riki rakasti vaimoaan ja silti petti. Miehet ovat typeryksiä ja lähtevät kaiken maailman hömppä naisten matkaan ja sitten on myöhästä katua, kun vellit on jo housuissa.
Kumpi on typerämpi ? Pettävä mies vai itseään tarjoava nainen.
Kumpi on tyhmempi ? Pettävä mies vai itseään tarjoava nainen ?
Ei toimi nämä uudistetut sivustot.