Käyttäytyi epäkunnioittavasti vaimoaan kohtaan. Erohan siitä tuli.
Vastaukset 36
- Anonyymi00001
Eiköhän noista aika monet petä.
- Anonyymi00002
Kaikki pettää saatuaan siihen tilaisuuden.
- Anonyymi00007
Anonyymi00002 kirjoitti:
Kaikki pettää saatuaan siihen tilaisuuden.
Enpä usko. Sukupuolitaudit ei ole mikään hieno juttu. Miksei ne pettäjät käy thaihieromalaitoksissa kun siellä myydään ihan julkisestikin seksiä. On aina myyty.
- Anonyymi00003
Onpa todella iso ja kiinnostava asia joka mullistaa elämän.
- Anonyymi00004
Vielä isommaksi se paisuukin jos on jo perhettä ja lapsia. Revonperän Roopet voi muuten vaan viedä roskapussia ulos ja kadota sille tielleen.
- Anonyymi00005
sorsa petti kanahaukan kans iikikii iikikii
- Anonyymi00006
iikikii voihkaisu on lohduton kana haukka painoi sorsaa
- Anonyymi00008
Jos syy on yksistään pettäminen, ei se edes ollut aito kestävä rakkaus suhde edes.
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Jos syy on yksistään pettäminen, ei se edes ollut aito kestävä rakkaus suhde edes.
Onko edes olemassa enää aitoa kestävää rakkautta ?
- Anonyymi00009
Miksi ihmeessä näitä ikivanhoja tarinoita kerrotaan, äijä kuollut ja kuopattu!
Mutta kun elämä on tylsää ja mälsää, kuvitteleeko ne että jotakuta kiinnostaa moneen kertaan paljastetut kohut.- Anonyymi00010
Kyllä hyvä vaimo aina muutamat pettämisreissut antaa anteeksi, eihän se muuten rakkautta ole? Tunnen muusikoita, jotka eivät keikkareissuillaan oikein muuta tee, kuin bongaavat tanssiyleisön joukosta mukavan misun, pientä silmäpeliä - ja kohta ollaan jo keikkapaikan takahuoneessa hauskaa pitämässä samaan aikaan kun bändin muut jäsenet roudaavat keikkakamoja pakettiautoon.
Tästä vuosien kokemus, ihmetyttää vain kuinka yleistä se on ollut, vaikka muikkeli olisi perheellinen, niin kun on muutama sidukka pohjilla, niin mikään ei kiehdo sirpaa tai merviä enemmän, kun pieni seikkailu mukavan muusikon sylissä - kumma juttu. - Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Kyllä hyvä vaimo aina muutamat pettämisreissut antaa anteeksi, eihän se muuten rakkautta ole? Tunnen muusikoita, jotka eivät keikkareissuillaan oikein muuta tee, kuin bongaavat tanssiyleisön joukosta mukavan misun, pientä silmäpeliä - ja kohta ollaan jo keikkapaikan takahuoneessa hauskaa pitämässä samaan aikaan kun bändin muut jäsenet roudaavat keikkakamoja pakettiautoon.
Tästä vuosien kokemus, ihmetyttää vain kuinka yleistä se on ollut, vaikka muikkeli olisi perheellinen, niin kun on muutama sidukka pohjilla, niin mikään ei kiehdo sirpaa tai merviä enemmän, kun pieni seikkailu mukavan muusikon sylissä - kumma juttu.Miksei nainenkin juoksisi vieraissa ? Ai siksikö se täytyykin kunniamurhata. Miksei siis myös miestä ?
- Anonyymi00015
Anonyymi00012 kirjoitti:
Miksei nainenkin juoksisi vieraissa ? Ai siksikö se täytyykin kunniamurhata. Miksei siis myös miestä ?
En ihan ymmärrä tuota kommenttia, kyllä se tiedetään että naiset kuolaa joskus muusikoiden perään - mutta ei se nyt sentään tuollaisia rangaistuksia edellytä, korkeintaan mies voi jättää ja lähteä metsästämään uskollisempaa naista itselleeen.
- Anonyymi00017
Näillä pettämistarinoillahan kirjat myy.
Onnea vaan Krista Mikkola! - Anonyymi00028
Juuri niin. Ketä kiinnostaa jonkun naisen nuoruuden avioliitto, joka päättynyt jo 45 vuotta sitten?
- Anonyymi00029
Anonyymi00017 kirjoitti:
Näillä pettämistarinoillahan kirjat myy.
Onnea vaan Krista Mikkola!En ikinä ostaisi turhanpäiväistä kirjaa, ketä kiinnostaa?
- Anonyymi00013
En ymmärrä hän on kuollut ja tänne tämmönen postaus hyväksyttiin.
- Anonyymi00014
Kaikkea hyvää Räkä Sorsalle. Kiikki kii..
- Anonyymi00016
Toivottavasti Riki sai hyvää hoitoa vieraissa.
- Anonyymi00018
Vieras nainen tuntuu paremmalta.
- Anonyymi00019
Niinkö?
- Anonyymi00020
Vieläkö joku ihmettelee, että käydään vieraissa ? Monen avioliiton pelastus on ainoastaan, kun puolisot ovat piipahtaneet vieraissa.
- Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Vieläkö joku ihmettelee, että käydään vieraissa ? Monen avioliiton pelastus on ainoastaan, kun puolisot ovat piipahtaneet vieraissa.
Vieras P-on K-herkku.
- Anonyymi00022
Anonyymi00019 kirjoitti:
Niinkö?
Kyllä se niin on.
- Anonyymi00023
Voi wittu mitä kirjoituksia?
Kaikki hässii ja melkeinpä vastaantulijoidenkin kanssa. Kellään ei ole enää mitään väliä.
Miksi täällä kehtaatte meuhkata tuollaisesta asiasta?
Kaikki on muutenkin sekaisin.
Perheet eivät pysty enää hoitamaan kakariaan, kun kasvatus mennyt perseelleen. Ja tähän ovat syypäitä vain ja ainoastaan kakarien vanhemmat.
Sitten vasta kun kakarien vanhemmat saataisiin kuntoon alkaa vasta sitten kakarien tervehtyminen. Kun annetaan kakaroiden määrätä vanhempiaan , niin jälki näkyy nyt. Noi lapsi terroristit pitää laittaa todella koville nyt viimeistään.
Ihmiset hakevat huumeita ja viinaa ja kohta tuodaan kotiin asti. Ei tarvii pysyä enää edes pystyssä niin viina virtaa, jotta pääsisivät taas karuselliin ja toisilla on karuselli käynnissä 7:ä päivää viikossa. Ja lisää tulee vaan ongelmia, voi varjele.
Eihän kukaan enää kehtaa kertoa, että on hetero! Naiset nussivat naisten kanssa ja miehet nussivat miesten kanssa. Ei työtä jakseta tehdä, eikä vastaanottaa, mieluimmin vaan hengaillaan / vetelehditään.
Kaiken ikäisillä on mielenterveys ongelmia ja ADHD tai muuta kuuppa vikaa.
Ja nyt on ulkomuoto niin sta***** tärkeää, niin akoilla kuin äijillä.
Akoista on tullut äijiä ja äijistä akkoi. Hormonitoiminnat varmaankin jotenkin sekaisin. Tatuointia ja lävistyksiä molemmissa ryhmissä ja joka ikisestä paikasta niitä löytyy.
Kyllä, on Suomessa asiat täysin peräpäästä. Ja tässä on vasta alkuosaa……- Anonyymi00032
Lukekaa asiaa! Ja lopettakaa kakkan veivaus täälläkin.
18:11:40
- Anonyymi00024
Suomipopin tekijänimi 80-luvulla. Ennen sitä mm zoo-yhtyeessä. 90-luvulla leirinuotio-orkesterissa maanläheisempää musaa esitti. Kuitenkin aina termi "poppari" kuvasi Rikiä. Perushyvä tuotanto josta nostaisin esille vuoden 89 roomanpunaista.
Ei vois vähempää kiinnostaa tällaiset avaukset joissa kuolleesta kirjotetaan tällaista.- Anonyymi00025
Ilmoittamaan ylläpidolle, että sulkevat tämän avauksen.
Mitä useampi kirjoittaa ylläpitoon, niin ehkä onnistumme. - Anonyymi00026
Anonyymi00025 kirjoitti:
Ilmoittamaan ylläpidolle, että sulkevat tämän avauksen.
Mitä useampi kirjoittaa ylläpitoon, niin ehkä onnistumme.Muista itkeä myös muista julkkiksista kerrotuista jutuista.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/22fab4a2-c9a7-427b-9812-7b52d8478051 - Anonyymi00027
Anonyymi00026 kirjoitti:
Muista itkeä myös muista julkkiksista kerrotuista jutuista.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/22fab4a2-c9a7-427b-9812-7b52d8478051Vai niin, enpä tiennyt että noin on heille käynyt.
- Anonyymi00030
Avioerosta on jo 45 vuotta, joten mitä sellaista asiaa edes kirjoitetaan jossakin elämäkerrassa. Ketä kiinnostaa? Menneet ovat menneitä ja kyseisen laulaja kuollut jo vuosia sitten.
- Anonyymi00031
Riki soitteli vielä vuoden ajan erosta kokoajan ex-vaimolle. Voi rakastaa puolisoa syvästi ja silti käydä välillä vieraissa.
- Anonyymi00033
Anonyymi00031 kirjoitti:
Riki soitteli vielä vuoden ajan erosta kokoajan ex-vaimolle. Voi rakastaa puolisoa syvästi ja silti käydä välillä vieraissa.
Mikä vi**n aihe, lopettakaa tuo p4sk4….
- Anonyymi00034
Eipä tuo "petetty":kään ole kovin erikoinen.
- Anonyymi00035
Tänään on hyvä päivä ottaa Herran armo vastaan ja tehdä parannus. Nöyrtykää ja katukaa syntejänne.
- Anonyymi00036
Tässäkään eikä näytä missään muussakaan herra auttaa?
Jos herralla olisi tahtoa, niin eipä olisi maailman asiat tällä mallilla kun nytkin on.
Herrasi ei ole uskomista , narriin ennen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.138828Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48642- 70629
- 81571
- 39529
- 46510
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36485- 21478
- 94472
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja265462Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko37411Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U35403- 21402
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86396Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80395Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24386- 13385
- 29374