Auttakaa hyvät ihmiset. Miesystäväni täyttää 50v lähiaikoina, enkä keksi lahjaa. Hinta vois olla 50-70euroa. Hän ei harrasta juuri mitään, ei edes lue kirjoja. Miehille on mielestäni niin vaikeaa keksiä lahjoja.
mitä miehelle lahjaksi
Lillia
127430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hän ei harrasta juuri mitään,kirjoitit,mutta voisitko 'udella' jos jostain harrastuksesta han olisi edes hieman kiinnostunut?
ja ehka voisit lahjallasi johdattaa paivansankarin
harrastuksen pariin?
en nyt muuta osaa ajatella[liian kuuma]aivotoiminta kulkee klimpeissa.tere.l-h..
Lippu Teatteriin vaikka viimeinen sikari 26 egee
ja samalla itsellesi myös=52 ja sillä sipuli.
Mitään harrastamattomalle ja kirjoja lukemattomalle miehelle antaisin lemput.
MIEHELLE, josta selvästi välität kuitenkin; antaisit siis unohtumattoman rauhallisen ja kahdenkeskisen illanvieton kaikkine kahdenvälisine asioineen. Olet oikein hellä ja viet asiat loppuun saakka. Rohkeutta vaan ja uskon että miesystäväsi on lopun ikäänsä sulle uskollinen ja omalta osaltaan tekee kaiken myös SINUN hyväksesi..:))
(tietenkin tämä kaikki olettaen että teillä on jo läheinen suhde)
valmet-lippis, mäyräkoira, pitkät kalsarit ja verkkopaita. Sekä pöytävaraus lähimpään Esson baariin.
anna 50 ekua rahana ja käske käymään jonkun h..... luona 50 euroa,puolituntia.on varmasti tyytyväinen lahjaasi.
...kylpytakki on minusta helppo antaa ja mukava saada. Kyllä niitä voi olla enemmän kuin yksi. Kuluvathan ne kuitenkin.
joka vuodesta (saat ainakin kukka-kauppiaan iloiseksi)
merkki dödö ja partavesi, joka tuoksuu mielestäsi hyvälle. Huomauta hänelle joka kerta kun hän on käyttänyt sitä kuinka ihanalle hän tuoksuu.
Usko pois, lahja osuu ytimeen.
Pidä vain varasi, että itse pidät siitä. Kalleus ja hyvä tuoksu eivät ole keskenään verrannollisia. Miesten hajusteita pitää ostaa ihan samalla tavalla kuin naistenkin hajuvesiä. Pitää varoa sitä, että kun tuoksu häviää, niin ei jää jäljelle iljettävää formaldehydin hajua. Formaldehydi on teknokemian tuotteissa säilöntäaineena, eikä sitä tarvitse ilmoittaa tuoteselosteessa, jos se jää alle tietyn määrän. Silti se haisee aivan hirveältä, ja se on myrkyllista.
Osta valkeat puuvillaboxserit ja tekstiilivärikynät ja "kuvita" lahjaboxerit itse. Taakse piirrät laakeriseppeleen ja sen sisään 50-v ja teksti alle TAKANA ja eteen piirtelet sepalukseen pieniä sydämiä ja teksti JA KOKO IHANA ELÄMÄ EDESSÄ.
puukon, sellaisen käsintehdyn..yleensä tässä iässä arvostaa jo kaikkea käsityötä...
Pitää paikkansa, että on hirveän vaikeaa keksiä lahjaa meidän ikäiselle, kaikilla on jo kaikkea.