MetsaManin haukkujan marja

Joko ns. ”MetsaManin haukkujan marjat” alkavat olla kypsiä?
Nämähän oikeasti kuuluisi nauttia puolikypsinä jotta kaikki karvas maku tulisi paremmin esille. Eli nautitaan sellaisenaan. Ei siis kypsennetä jotta karvas maku ei katoaisi.
Itse en näitä syö, koska en ole MetsaManin haukkuja, enkä ole oikein ole pihjalanmarjoista tykännyt koskaan😂😂😂😂😂😂👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Menkäähän länkyttäjät marjaan. Buahaahah🤣🤣
1193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mikä vimma metsämanille lie iskenyt kun Oton vanhan David Brownin osti.
Ehkä etsii kadonnutta nuoruuttaan ja sitä ylpeyden tunnetta jota tunsi kun uusi komea David Brown Mannilan pihamaalle 80-luvulla tuotiin.
Uuden maalin kiilto ja tuoksu ei sielusta katoa.
Ja komea näkyhän uusi David Brown oli 11L-15 tuuman etusilla ja todellinen kuninkaiden traktori, jonka kruununa nostolaitteissa komeili 3×16 tuuman Fiskars automaattikyntöaurat.
Vaikka täysin paskat aurat olivatkin.

Siinä sitä on nuoren timpan silmät pullonpohjina loistaneet.
Mannilassa päästiin kerralla isojen viljelijöiden sarjaan.

Voi vain kuvitella mitä Mehtosen poika ajatteli.

Äänestä

Kukaan vakavasti otettava tilallinen ei edes 60-luvulla pienellä Aku Ankka Massikalla ajanut, mutta semmoisen Mehtosen isä osti käytettynä 80-luvulla?!

Äänestä
  • Sinä nyt ajelet trollalla onnellisena.

    Äänestä

Päästään kun on sairas ja pahasti. Ihmettelen kun ei oo vielä niuvalle vieneet.

1Äänestä
  • No ei oo pyöreitä koppeja vapaana, r h kuulemma viimeksi sinne viety.

    1Äänestä

Eikös sillä ole nyt poikaystävä tukena? Yhdessä paistoivat maissinjyviä ja varmaan saunoivatkin. Kaikkea poikakivaa oli niillä?

1Äänestä
  • Edellä taitaa olla mustasukkaisuutta havaittavissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Edellä taitaa olla mustasukkaisuutta havaittavissa.

    Oisko Pirjo hannele vähän mustasukkanen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Oisko Pirjo hannele vähän mustasukkanen.

    Teille länkyttäjille voisi vaihtaa aivan hyvin naisen nimen. Ainakin hamekangas pitäisi hankkia

    Äänestä

Mehtamanneksen huumori virtasi Apkasarin seurassa vapaana kuin keväinen puro.
Pirjohanneksen seurassa mehtamanneksen puro jäätyy.

Äänestä

"Sinä nyt ajelet trollalla onnellisena."

Oliko tuo Otolle? Vähissä ovat Oton traktori ajelut mannin videoilla olleet

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko ns. ”MetsaManin haukkujan marjat” alkavat olla kypsiä?
Nämähän oikeasti kuuluisi nauttia puolikypsinä jotta kaikki karvas maku tulisi paremmin esille. Eli nautitaan sellaisenaan. Ei siis kypsennetä jotta karvas maku ei katoaisi.
Itse en näitä syö, koska en ole MetsaManin haukkuja, enkä ole oikein ole pihjalanmarjoista tykännyt koskaan😂😂😂😂😂😂👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Menkäähän länkyttäjät marjaan. Buahaahah🤣🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu