Polttoaineen hinta ja tiemaksut

Polttoaineen hintaa on hyvä nostaa vielä reilusti ja turhasta ajosta kauopungissa pitäisi maksaa tietullia. Järjetöntä ajellla autolla tämän kokoisessa kaupungissa ellei oikeasti kuljeta paljon tavaraa tai ole usemaäman lapsen kuljetus ympäri kaupunkia. Kävelkää ja ajakaa polkupyörillä.
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

..oikeinkirjoituksesta päätellen ei ehkä se polkupyöräkään ole oikein sopiva ...
ennen huomista iltapäivää ...

Äänestä
  • Pari virhettä. Keksi parempaa torspo vajakki.

    Äänestä

Ei aja niitä turhia ajoja sekä ajelee polkupyörällä sekä ostaa vaikka skuutin niin sähköhän on vielä sentään edullista

Äänestä

Satakunta kilometriä Vaalan rajalta Laakajärvelle. 5 tuntia fillarilla.

Äänestä
  • Sisälukutaito ja järki kateissa? Aloitus puhui kaupungissa ajamisesta. Kyllä kait tuon ymmärtää hyväksyttäväksi syyksi ajaa jos työmatka on noin paljon. Kajaanissa osa vatipäistä ajaa alle 1km matkoja

    Äänestä

Tietullit olisikin fiksu ratkaisu, eli ne jotka käyttää, niin myös maksavat.
Norjasta voi hakea mallia., siellähän silta, tunneli, tien päällystys, yms tieremontti maksatetaan ao. tien käyttäjillä pienenä tullimaksuna, jota ei enää peritä kun remontti on maksettu. Norjalaiset on viisaita.

Äänestä

Järjettömämpääkin tekemistä on kuin autolla ajo.

Äänestä

yö ajelu se turhanpäiväinen katu ralli pitäisi muuttaa rikolliseksi toiminnaksi

Äänestä

PerussÄSSÄ on Suomen suurin duunaripuolue ja tuleva vaalivoittaja eduskuntavaaleissa!

Äänestä

Trumppihan on väläytelly, että dieselin hinta 3,5€ litra. Laittaisi tasaluvun 4€ litralta. Katsottaisiin, kuinka maailma makaa.

Äänestä

Ihan sama mitä maksaa, kun on KELA. 🚖🤑🧔👌

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Polttoaineen hintaa on hyvä nostaa vielä reilusti ja turhasta ajosta kauopungissa pitäisi maksaa tietullia. Järjetöntä ajellla autolla tämän kokoisessa kaupungissa ellei oikeasti kuljeta paljon tavaraa tai ole usemaäman lapsen kuljetus ympäri kaupunkia. Kävelkää ja ajakaa polkupyörillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu