Suomessa liikaa ulkomaalaisia vankeja

Syy on rasismi ja natsihallitus.
2078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

paluumuutto hyödyttää:

- paluumuuttajaa itseään
- molempia yhteiskuntia

paluumuutto haittaa:

- matubisneksen pyörittäjiä
- suvakkeja ja muita sekopäitä

1Äänestä

Siksi Sdp.

Äänestä

Repikää siitä taas ”perussuomalaista vihapuhetta” Iltalehden uutisesta:

👉Perustoimeentulotuen saajista vieraskielisiä:

Espoossa 62,7 %
Vantaalla 62,2 %
Helsingissä 44,8 %

👉Keskeisimpiä toimeentulon etuuksia Kela maksoi vieraskielisille 1,8 miljardia euroa.

1Äänestä

Suomi on epäonnistunut kotoutumisessa.

Kotoutumistahat on tarpeen moninkertaistaa.

Ei ihmekään että Pisa-arvosanat laskee.

Äänestä

Suomi on tuhottava!

Äänestä

Punavihreitten avoimet ovet täyttäneet vankilat matuista, voiko joku äänestää Suomen vihollisia

Äänestä

Annamme kehitysapua ulos ja myös maamme sisällä

Miksi olemme yli 30 vuotta elätetty esim.Somaleja ?
Ai niin...SDP sanoi, että nyt tuli äänestäjiä kun pidämme heidät tuettuna

Äänestä

Maahamuuttokritiikki on tässä vaiheessa kornia ja typerää kun lapsiakaan ei enää suomalaiset pysty tekemään

Äänestä

Perustoimeentulosaajat kieliryhmittäin Arabit 53% Somalit 50%, Kurdit 32% Turkkilaiset 19% Venäläiset 13% ...

Äänestä
  • Joo, mutta Suomi on rikas Eu-maa ja sitoutunut sopimuksiin, ym.

    Äänestä

  • Suurin este maahanmuuttajien suuremmalle työllisyydelle on Suomessa työpaikkojen vähyys. Tanskassa työttömyysprosentti on 3% luokkaa, Suomessa yli 10%. Mutta kun työpaikkoja ei saada luotua, keksitään vain eri tapoja kiusata maahanmuuttajia

    Äänestä

Päästäkää vangit vapaaksi...!

Äänestä

Ja jokaisella vangilla on jokin puolueen jäsenyys. Ja kun vapaus koittaa, ammattimaista puoluetoimintaa riittää.

Äänestä

Turha enää rypistellä kun vetelät on jo housuissa!

Äänestä
  • Vain persupojuilla on kurat housuissa

    Äänestä

  • Ilmankos suomen naiset ihailevat miehekkäämpiä tummia

    Äänestä

Etnisen profiloinnin on loputtava!

Äänestä

Minkä maan natsihallitus? Ei ainakaan Suomen.

Ei ne ulkomaalaiset vahingossa ole vankilaan joutuneet joten ne voi lähettää takaisin kotimaihinsa ilman valitusoikeutta ja riippumatta perhesiteistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syy on rasismi ja natsihallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu