Hän valitsi sinut

Vanhempia tai lapsia kohtaan ei valita rakkautta, se syntyy ns itsestään. Puoliso valitsee rakastaa juuri sinua, se ei ole itsestäänselvyys. Ehkä tämä kirjoitus, on itsestäänselvyys, mutta samalla muistutus: puolisollesi olet ainutlaatuinen, sellaiseksi päätyminen ei ole itsestäänselvyys.
20219
7Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kenelle muistutus?

Äänestä
  • Jokaiselle, jolla on rakastava puoliso.

    3Äänestä

Se on vähän myöhäistä jos salajutuista jää kiinni...Siinä ei enää rakkaus auta jos luottamusta ei ole ❤️.

3Äänestä
  • Voi luottamusta lähteä uudelleen rakentamaan, jos molemmat sitä todella haluaa ja on valmiita myös tekemään paljon sen eteen.

    2Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi luottamusta lähteä uudelleen rakentamaan, jos molemmat sitä todella haluaa ja on valmiita myös tekemään paljon sen eteen.

    Tulee aika yksipuolinen parisuhde jos toinen luottaa ja toinen valehtelee 🤣🤣

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tulee aika yksipuolinen parisuhde jos toinen luottaa ja toinen valehtelee 🤣🤣

    balanssissa kuitenkin eikä edes harvinaista

    Äänestä

Sulla on väärä palsta. Et elä missään todellisuudessa

Äänestä
  • Ikävä kuulla, että koet noin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ikävä kuulla, että koet noin.

    Eikun sulla on väärä palsta. Tämä on ikävä palsta, täällä kaivataan jotain ihmistä. Mene sellaiselle palstalle jossa keskustellaan suhteista, pareista, avio-/avoliitoista jne.

    Äänestä

Oi. Sun puoliso varmaan arvostaisi enemmän suoraan viestimistä.

1Äänestä
  • El ole valitettavasti puolisoa. Se on ikävää.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    El ole valitettavasti puolisoa. Se on ikävää.

    Eikun etsimään ulos puolisoa et sitä täältä löydä.

    Äänestä

Eikä valinnut.
Enkä minäkään ole päässyt tunteitani valitsemaan.

Äänestä
  • Puolisoako sinä etsit, minä luulin että sinulla on jo puoliso!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Puolisoako sinä etsit, minä luulin että sinulla on jo puoliso!

    Miten niin? En tosiaan enempää, yhdessäkin on liikaa.

    Äänestä

Pieni on se syli johon muiden mukulat ei mahdu.

Äänestä

Aikansa kutaki….

Äänestä

Valitsin elämäni rakkauden Markon.

1Äänestä
  • Onnea teille ja tulevaisuudellene!

    1Äänestä

possuja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vanhempia tai lapsia kohtaan ei valita rakkautta, se syntyy ns itsestään. Puoliso valitsee rakastaa juuri sinua, se ei ole itsestäänselvyys. Ehkä tämä kirjoitus, on itsestäänselvyys, mutta samalla muistutus: puolisollesi olet ainutlaatuinen, sellaiseksi päätyminen ei ole itsestäänselvyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu