Kun lukkee kalevaa niin suomalainen mies on tyhmä ja naiset huoria.
Maahan muuttajat on oikeassa
Anonyymi-ap
23133
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Hahhahhaaaa😂😂😂
Noin se on. Suomalaisilla on paljon mielenterveysongelmia. Miehet väkivaltaisia ja naiset horoja.
Turpa kiinni ja nukkumaan.
Jos mamut on tuolta meiltä, niin ne on asian ytimessä. Mutta tuon lisäksi suomalaiset on tyhmiä nahkarobotteja.
Eihän tuolle voi kuin nauraa 😂😂😂
Mies se tulee räkänokastakin vaan ei tyhjän naurajasta. Vanha suomalainen sananlasku pätee yhä!
Aloittaja on mitä ilmeisimmin matu, joka ei ymmärrä länsimaista vapautta ja ennen kaikkea naisten vapautta. Meillä Suomessa nainen ei ole veljiensä ja isänsä kontrollissa. Eikä sukunsa ja mahdollisen tulevan avo- tai aviomiehensä omaisuutta. Nainen määrää värkistään itse! Suomalaiset nuoret miehet nyt ovat täysiä lampaita, vain talutushihna kaulasta puuttuu. 😁
Mielenkiinnosta kysyn, näetkö naisessa muuta arvoa kuin "värkin"
Kumpi se sinä ketjun aloittaja olet?
En ole ketjun aloittaja. 😁
Kysyttiinkin ketjun aloittajalta kumpiko hän on! Tyhmä mies vai hu0r@@va nainen?
Mamut on monissa asioissa oikeassa, koska pystyvät näkemään asioita toisesta näkökulmasta.
No sitten kannattaisi lähettää noihin persian lahden maihinkin vaikka amerikkalaisia hoitamaan asiat järjestykseen.
Näin niinko maisen suulla, niin , vaikka miehellä olidi hyväkin ammatti, voi ihmissuhde ja muut taidot olla heikkoja( miehestä ei ole mihinkään). Myös joidenkin jälkeläiset ovat huumeen orjia, jostain se kertoo. Lääkäriperheussä on paljon problematiikkaa ja heitäkin on niin monen tasoista, kaikki rivöt siitäkään ammattikunnasta itselleni kelpaisi.
Vanhempien pilalle paapomia "koksunokkia", jotka istuvat muka korkeissa viroissa. Monikin on käytännössä ihmisenä sekundaa, myös lääkärinä, muuten narsistinen paska, jonka kanssa viisaammat eivöt edes alkaisi. Meitä on kyllä niin moneksi. Miten se ennen kuului we sanonta, kun oli vanhemmat valmiiksi kaiken ostaneet:"on pojalla menopeli mutta taitaa muuten olla nakki" joku keksi tuon, mutta hyvä sanonta. Millä se aina mitataan, menestys ja muu, siinäkin on eroja, onko hyvä.
Mistä sinä tiedät kuka on mitäkin ostanut? Kaikki tehty työ ei näy välttämättä päältä.
Kattookeehan itseenne ennenkuin alatte toisia haukkua!
Onko ap taasen toisen kännykällä,ku uskallat tuommoista puhua?
Pitää paikkansa - opillinen sivistys ei takaa sitä, sitä että henkilölla olisi ns. sydämen sivistystä - ei todellakaan. Tämän asian oivalsin jo nuorena tyttönä ollessani miesvaltaisessa yrityksessä töissä.
Voi olla ns. lukenut ihminen, mutta ihmisenä täysi paska. On tullut todettua matkan varrella useinkin.
Sotesta taas leikataan miljardi, mytta asuäiakasmaksuja ei oikein enää voi nostaa, eikä hommaa "sössiä". Henkilöstöähän ne ahaa alas, vähentää, kuten valtionhallinnon verkkopalveluja.
Ei pidä yleistää kaikkia suomalaisia tyhmiksi. Vain poliitikot ovat tyhmiä, kun jakavat valtion rahat maailman tuuliin. Afganistanin lukutaito-opetukseen yli miljardi euroa! Kehitysapuun 1,5 mrd joka vuosi. Mombasan satamaan 10 miljoonaa. Samaan aikaan maahan on houkuteltu Kelan avustuksilla 650.000 maahanmuuttajaa, joiden piti kohentaa Suomen taloutta. Ja nyt sitten ollaan siinä tilanteessa, ettei valtion varat riitä mihinkään, eikä työn tekeminen enää kannata, kun sossu maksaa paremmin ilman velvoitteita.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e9c7a9bc-ee6b-46b2-b3b4-4aefe54df56f
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19493390/maahanmuuttajataustaisen-naisen-mielesta-helsingin-kontulasta-on-tullut-kuin-lahi-ita-
ps. islam saa suomen uuteen uskoon
Jos näyttää sorsalta, vaakkuu kuin sorsa, jne. todennäköisesti on sorsa.