Näin käy kun päästetään taidottomia bilettäjiä valtaan. Tämä on toki vain jäävuoren huippu surkeista edellisen hallituksen päätöksistä.
https://www.suomenuutiset.fi/marinin-hallituksen-luoma-opiskelijamaahanmuuttomonsteri-nakyy-viela-rauman-leipajonoissa-jarjestelman-purku-jo-hyvassa-vauhdissa/
https://www.suomenuutiset.fi/marinin-hallituksen-luoma-opiskelijamaahanmuuttomonsteri-nakyy-viela-rauman-leipajonoissa-jarjestelman-purku-jo-hyvassa-vauhdissa/
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sellaista on ruma jälki sannailun jäljiltä.
Marinin hallitus pystyi siihen mihin muut vain kadehtivat.
1. Liittyi Natoon.
2. Tilasi F35 hävittäjät 64 kappaletta.
3, Tilasi Daavitin lingot.
Tehkääpä Persut perässä.
Persut kannatti kaikkia edellä mainittuja asioita. Nyt korjaillaan kaikkia muita Sannan aiheuttamia tuhoja. Ei ole ihme että kansa äänesti Sannan ULOS
Eihän Persut olleet edes hallituksessa. Jos Marin ei olisi saanut käännettyä SDP:tä natojäsenyyteen Suomi ei olisi Natossa.
Marin sai vielä Ruotsin demaritkin käännytettyä, näin sanoo historia.
Vatipää persut on aina ottamassa kunnian muitten tekemisistä kun itse eivät kykene mihinkään järkevään. Sit kun ite mokailevat siitäkin syytellään muita . Näin toimivat pikkukakaran aivoilla varusteltu apinalauma persut.
Kyllä Nato-jäsenyys on Niinistön ansiota joka osasi laittaa Sannan ruotuun.
Entisellä pääministerillä Sanna Marinilla oli merkittävä ja keskeinen rooli Suomen ja Ruotsin historiallisessa hakeutumisessa puolustusliitto Naton jäseniksi vuosina 2022–2023.Vaikka Marin ja hänen johtamansa SDP olivat perinteisesti vastustaneet Nato-jäsenyyttä, Venäjän helmikuussa 2022 aloittama täysimittainen hyökkäys Ukrainaan muutti tilanteen ratkaisevasti. Marin johti hallitusta, joka teki virallisen päätöksen hakea jäsenyyttä, ja hän teki prosessin aikana tiivistä yhteistyötä tasavallan presidentti Sauli Niinistön kanssa.Marinin panos Suomen ja Ruotsin jäsenyysprosessissa voidaan jakaa seuraaviin pääkohtiin:1. Kotimaisen poliittisen rintaman ja oman puolueen kääntäminenEnnen kevättä 2022 suuri osa keskustavasemmistosta ja erityisesti SDP:stä vastusti Nato-jäsenyyttä. Pääministerinä ja SDP:n puheenjohtajana Marinilla oli ratkaiseva asema siinä, että hän sai oman puolueensa ja koko hallituskoalition nopeasti ja yhtenäisesti Yle Uutisten kuvaileman laajamittaisen Nato-hakemuksen taakse. Hän varmisti, että päätöksenteko eteni eduskunnassa parlamentaarisesti ja erittäin nopeassa aikataulussa.