kyseliälle

Hei kyseliä vastaus kaikkiin kysymyksiin on Peitsari ymmärrätkö ei tarvitse kysellä enempää!!! Vastaus on peitsarissa mene sinne ja ole hiljaa
21103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

tuu siäkin peitsariin

Äänestä
  • Oon jo koko mikkeli on yhtä peitsaria

    Äänestä

Sinun puolestasi kannattaa opetella kirjoittamaan. Voit sitten väitellä paremmin tämän Mielentalolta kotoisin olevan huonetoverisi kanssa.

Äänestä
  • Peitsari poistaa mielen ongelmat.

    Äänestä

  • Vaihda levyä aina samaa länkytystä "öpettele kirjöttämää"

    Äänestä

Kun on pääsä vikaa niin onvikaa vikaa.

Äänestä

Voisiko tuon kyselijän saata hetkeksi katkolle vaikka mielentaloon ja ottaisivat siltä kännykän pois ei päästäisi tietokoneellekaan.

Äänestä

On se kyllä jännä, että joku viitsii käyttää aikaansa niin paljon tällaisen lähes jo hävinneen palstan kurnuuttamiseen. Toinen jännä juttu on se, että se sallitaan. Jatkukoot kuitenkin minun puolestani, niin on ne harvat käynnit täällä vieläkin harvemmassa. Win win minulle.

Äänestä
  • Ajattelin aivan samoin. Eipä täällä tule enää muutenkaan käytyä. Mutta nyt tuo kyselijä tukkii koko palstan, niin tukkikoon. Hän voipi keskustella keskenään ihan oman itsensä kanssa.

    Äänestä

Peitsarissa tupakoimattomat Mikalon vuokralaiset! Muistakaa pitää mölyt mahassa muiden tupakoinnista. Yli puolet meistä tupakoi talossa jote jatkamme vanhaan malliin parvekkeel polttamista. Ei Mikalolla ole varaa enemmistöä häätää pihalle tupakoinnin vuoksi.

Äänestä
  • Mikalosta en tiedä miten varoissaan se on mutta ne tupakoitsijat vasta *erse-aukisia ovat joten olisi syytä lopettaa se sauhuttelu.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Mikalosta en tiedä miten varoissaan se on mutta ne tupakoitsijat vasta *erse-aukisia ovat joten olisi syytä lopettaa se sauhuttelu.

    Kateelliset köyhät lopettaa tupakoinnin varojen puutteeseen. Tupakoitsijoilla rahaa riittää, siksihän tätä nautintoainetta poltteleekin, ennemmin rahat savuna tuuleen kuin köyhille ruokaan.

    Äänestä

  • Kyllä muuten häätää. Laki se on laki teille myrkyn vetäjillekkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kyllä muuten häätää. Laki se on laki teille myrkyn vetäjillekkin.

    jos mikalo on tarkoitus konkkaan saada niim varmasti häätää kerrostaloista yli puolet asukkaista. muuten ei. ongelmissa jo tällä hetkellä vaikka yli 80% talojen käyttöaste.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kyllä muuten häätää. Laki se on laki teille myrkyn vetäjillekkin.

    kumpi tappaa nopeammin, tupakka vai puukko?

    Äänestä

Vedetään siellä Mikalolla muutakin kuin röökiä!

Äänestä
  • Näin on..ei partsilla niinkään .."sätkät "tuoksahtaa ja käry käy ..siksipä polttelevat kämpissään.

    Äänestä

  • Miksipä ei vedettäisi ja vedetään kyllä jatkossakin. Nämä kieltosäännöt on turbolampaille.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Miksipä ei vedettäisi ja vedetään kyllä jatkossakin. Nämä kieltosäännöt on turbolampaille.

    Ei Mikalo mahda sille mitään. Rikoslaissa kielletty, ei vuokra tai tupakkalaissa.

    Äänestä

Se on kyselijä.

Äänestä

Kyselijä kirjoitetaan kyselijä.

Toki jos jossakin vanamon kaltaisessa ylialiperuskouluopistossa on opiskellut, silloin ymmärrän toki kyseliä sanan.

Se on kyselijä, joka kyselee tärkeitä kysymyksiä, joihin Peitsari on yleisin oikea vastaus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei kyseliä vastaus kaikkiin kysymyksiin on Peitsari ymmärrätkö ei tarvitse kysellä enempää!!! Vastaus on peitsarissa mene sinne ja ole hiljaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu