Hei
Ajattelin tässä tulevalle kummitytölleni kirjata ylös loruja ja runoja. Etenkin oman lapsuuden runot on ihania. Mutta nyt on sellainen ongelma, ettei niitä ole itelläni missään tallessa.
Joten jos tiedätte hyviä sivustoja mistä näitä löytyy, niin ilmoitelkaa. Miun ja monen muun iloksi. Tuon yhden sivusto kävin katsomassa mikä tuolla aiemmin mainittiin. Se ainakin oli tosi hyvä. Mutta pikaisesti lisää saman moisia sivustoja. Kiitos =).
Loruja ja Runoja
3
2153
Vastaukset
- täällä hauskoja myös
http://www.luontoliitto.fi/lapset/index.php
http://www.kemi.fi/kk007409/LORUT.HTML
http://www.kolumbus.fi/kati.khosravi/leikit.htm
http://www.hel2.fi/kaumuseo/mammutistamarsuun/askartelua.htm
lisää löydät: runot
lorut
hakusanoilla- vielä...
Tee sellainen kaunis pussi, johon laitat ne lorut. Teet (päiväkodeissa on) pahville ne lorut ja toiselle puolelle piirrät/askartelet/leikkaat aiheeseen sopivan lorun (esim. kissa istuu ikkunalla...niin piirrät kissan ja kirjoitat sanan kissa siihen tai jos numeroloru, piirrät numerot)sinne pussiin voit tehdä myös sormilaululeikkejä.
- ole hyvä
Tässä ois hyvä linkki myös
http://koti.mbnet.fi/~mkirja/linkit.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35212218Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-18411239Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806573Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555357Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2053860- 1763643
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642723Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1772463Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva522230Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151922