Saattaapi olla SuperBeen takajalkatilassa vettä. Ei paljoa, pari kolme cm mutta pitääkö huolestua? Jore
Jalkatilassa vettä?
Anonyymi-ap
559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Politrukilta lupa pilssipumpun asennukseen. Konelassa hoitavat asennuksen. Toimii hyvin, mutta kastemadot katoavat kuivuuden seurauksena. Taisto
Moike! Mine aine vesi lattia ja snode kulke tai sellainen. Ei ole häte okei?
-Naveed
Skoda seisoi pihassa hiljaa, keula vähän vinossa ja konepellin alla uusi lasku, jota mies ei enää jaksanut edes avata.
Se oli alkanut viattomasti. Ensin oli mennyt jarrut. Sitten joku anturi. Sen jälkeen korjaamolta soitettiin, että löytyi vielä yksi vika, joka olisi hyvä korjata samalla.
"Muutama satanen", mies oli ajatellut.
Muutama satanen muuttui toiseksi. Toinen kolmanneksi. Lopulta kaikki säästöt olivat menneet Skodaan.
Mies avasi lompakkonsa keittiön pöydällä.
Kaksi euroa ja kolmekymmentä senttiä.
Hän katsoi auton avaimia pöydällä. Sitten jääkaappia, jossa oli puolikas maitotölkki ja eilinen leivänkannikka.
Äiti oli soittanut iltapäivällä.
**"Tule sunnuntaina meille syömään. Teen lihapullia."**
Mies oli vastannut, että tietenkin tulee.
Nyt hän tiesi, ettei pääsisi.
Bensavalo oli syttynyt jo edellisenä päivänä.
Hän käveli ulos ja avasi tankin korkin aivan kuin siellä olisi voinut olla muutama ylimääräinen euro odottamassa.
Ei ollut.
Hän istui kuljettajan paikalle ja piti käsiään ratilla. Auto ei ollut hänelle vain auto. Se oli ollut lupaus siitä, että hän pääsisi minne halusi. Äidin luo. Kauppaan. Lääkärille. Minne tahansa.
Nyt Skoda seisoi siinä kuin suuri, kallis koriste.
Puhelin värisi.
**Äiti: "Missä olet? Lihapullat ovat jo uunissa
Mies kirjoitti:
*"En pääse tänään. Auto temppuilee taas."*
Hän poisti viestin.
Kirjoitti uudelleen:
*"Rahaa ei ole edes bensaan."*
Hän poisti senkin.
Lopulta hän kirjoitti vain:
*"Anteeksi äiti. En pääse tänään."*
Sitten hän laski puhelimen pöydälle ja kuunteli hiljaisuutta.
Keittiössä oli kylmä.
Ulkona Skodan moottori oli täysin hiljainen.
Ja ensimmäistä kertaa mies toivoi, ettei hän olisi koskaan ostanut autoa, joka oli vienyt häneltä kaiken muun..
Ei kannata huolestua se on normaalia kaikissa VAG tuotteissa. Kokemusta octaviasta , golfista ja passatista. Home raiskasi minulta nämä mallit. Milloin vuoti takakaiuttimet ,milloin vesikaukalon poistot tukossa ja tuli vedet etulattialle. Paskoja autoja sanon minä. En ole muissa autoissa vastaavaa kokenut.
Jore hei! Onko sinulla lisävarusteena ”Оборудование для переработки капусты”?
Eli kaalinkuljetusvälineet. Pitää löytyä kosteutta!