Lopulta järki alkaa voittamaan.
"Kuusi jäsenmaata, Suomi mukaan lukien, haluavat vähentää merkittävästi maatalouden ja heikoimpien alueiden tukia, joihin EU:n budjetista on perinteisesti mennyt noin kaksi kolmasosaa. Rahaa halutaan siirtää edellä mainituista puolustukseen sekä innovaatiokehitykseen". -SS
"Kuusi jäsenmaata, Suomi mukaan lukien, haluavat vähentää merkittävästi maatalouden ja heikoimpien alueiden tukia, joihin EU:n budjetista on perinteisesti mennyt noin kaksi kolmasosaa. Rahaa halutaan siirtää edellä mainituista puolustukseen sekä innovaatiokehitykseen". -SS
Vastaukset 10
Vanhimmat
Meiiläkin äänenpainot lähestyvät todellisuutta.
Sosialistit heränneet:
“Noin 1,9 miljardin euron vuosittaiset tuet toimivat lähinnä toimeentuloturvana viljelijöille”.
Ympäristötukiin käytetään vuosittain lähes 300 miljoonaa euroa. ”Ne toimivat muiden tulotukien jatkeena, koska ehdollisuus on löysää ja kohdentaminen tehotonta.”
“Pinta-alaperusteisten tukien takia peltoa viljellään yli markkinatarpeen. Tuotantoa ylläpidetään ja jopa lisätään tukien, ei kysynnän perusteella”.
Tilanteet muuttuu hyvin äkkiä,voipi olla, että pian ei tuotanto kannata tukienkaan kanssa.
Mitä vaikutusta on jos tuottamattomien viljelijöiden toimeentulo- eli maataloustuet ajetaan alas?
Eivät tuota nykyiselläänkään.
Aiotteko syödä luoteja?
Rikkaat aikoo syödä kultaa ja rahvas luoteja.
Nykyaika on todella täynnä viisautta.
Aloittaja, väärän tiedon levittäminen on rangaistavaa.
Orpo kertoo avustajansa välityksellä sähköpostitse, että Suomi ei aja maatalouden leikkauksia.
orpo on tossukka
Sonta-Siion uutisoi tuon aamupäivällä.
Orpolle tuli kiire sanoutua irti koska vaalit tulossa
Suomi ei aja maatalouden leikkauksia.
Kuinka vaikeaa sen hyväksyminen on...?
Minua oikein huvittaa...
Suomi ei aja EU-budjettiin maatalouden leikkauksia.
Hähhähhää, no niin alkaa.