Oulun pyykkituparaiskaaja, 29, raiskasi jälleen

Anonyymi-ap

62

201

    Vastaukset 62

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hyvinhän se saadaan. Annetaan kahden vuoden kakku, mutta kun vanhat näytöt, kaksi raiskausta, ovat vakuuttavat niin loivennetaan sanktio kahdeksaan kuukauteen!

      • Anonyymi00021

        Nii... ku se 2 vuotta ois ollu kohtuuttomar raskas tuomio... nii...


    • Anonyymi00002

      Kunniakansalais-ainesta. Demarien listoilta vaaleihin.

    • Anonyymi00004

      SDP vihreät ja vasemmistoliitto suojelevat rikollisia, varsinkin äänestäjiään siis mamuja.

      • Anonyymi00005

        Myös persut suojelevat. Roususta on oltu hiljaa.


      • Anonyymi00006

        Olkaa persut kiitollisia mamujen suojelijoille.

        llman mamuja teidän puolueenne kamppailisi Hjalliksen Liike nytin kanssa höyhensarjan ykköspaikasta.


      • Anonyymi00010

        Taitavat persut eniten suojella.Persuillehan on liian vaikea edes ymmärtää EI sanan merkitys.
        "Kohta pitää varmaan olla kirjallinen sopimus" lässyttivät persut kun suostumusperusteista seksuaalilakia käsiteltiin.


    • Anonyymi00007

      Joskus tuntuu että nämä päättäjät ei hyvää ajattele meistä.

    • Anonyymi00008

      Oulussa ihmetellään että "mitä me tehdään tämmöisen raiskailijan kanssa?"

      "Ostetaan sille asunto".

      • Anonyymi00022

        Syötetään jarrua.


      • Anonyymi00055

        Vähän menee niinkuin maanviljelyssä.*hullun puoleinen vitsi)


      • Anonyymi00056
        Anonyymi00055 kirjoitti:

        Vähän menee niinkuin maanviljelyssä.*hullun puoleinen vitsi)

        Kaliumkloridi (KCl), jota maataloudessa kutsutaan usein nimellä kalisuola tai MOP (Muriate of Potash), on maailmanlaajuisesti ja Suomessa yleisin peltojen kalilannoitukseen käytettävä mineraali. [1, 2, 3]

        Se on erittäin tehokas ja edullinen kaliumin lähde, mutta sen käyttöön pelloilla liittyy tarkkoja sääntöjä riippuen viljeltävästä kasvista.

        🌟 Miksi kaliumkloridia levitetään pelloille?

        Kalium on yksi kasvien kolmesta tärkeimmästä pääravinteesta (typen ja fosforin ohella). Kaliumkloridi tarjoaa kasveille kaksi tärkeää alkuainetta:

        Kalium (K): Parantaa kasvien vedensaannin säätelyä, lisää talven- ja kuivuudenkestävyyttä, vahvistaa kortta ja parantaa sadon laatua sekä makua.

        Kloridi (Cl⁻): Toimii kasvulle välttämättömänä hivenaineena, joka osallistuu muun muassa yhteyttämiseen. [1, 2, 3]


    • Anonyymi00011

      Luultavasti oikeistopoliitikot ja poliisi ovat laskeneet että voi auttaa vaaleissa saamaan ääniä kun annetaan touhuta vaaleihin asti.

      • Anonyymi00017

        En ihmettelis yhtään vaikka persut olisivat maksaneet tuolle tyypille.


    • Anonyymi00012

      Eikö persut tajua että hallituksessa voi tehdä muutakin kuin potkia köyhiä päähän?
      Tämä on teidän vastuulla nyt.
      Jos Orpon hallitus jatkaisi niin tuo olisi varmaan rydmanin avustaja.Jatkamisen tod.näk 0,001%

      • Anonyymi00023

        Toivon mukaan Orpon hallitus jatkaa ja sisäministeri hoitaa hommansa niin, että rikoksiin syyllistyneet muualta tulleet lempataan takaisin lähtömaahansa ilman paluuoikeutta. Ja maahan päästetään väkeä vain tarkan seulan kautta.


    • Anonyymi00014

      Ei Suomi voi olla lintukoto. Kehitysmaissa kuolee lapsia nälkään!

      • Anonyymi00024

        Niin on kuollut aikanaan meilläkin ihmisiä nälkävuosina vauvasta vaariin ja muoriin.


    • Anonyymi00016

      Mikä on tämän miehen synnyinmaa, kun en ole nähnyt sitä missään uutisessa,vaikka hänestä on kyllä uutisoitu liiankin monta kertaa?

    • Anonyymi00018

      Niskapersotteella koneeseen ja varmuuden vuoksi kunnon potku perseelle. Ja ikuinen maahan tulokielto! 🇫🇮♥️🇫🇮

    • Anonyymi00019

      Laki näkyy olevan niin hullu, että mitä useammin raiskaa, niin se vähentää uutta tuomiota. Näin ainakin maahnamuuttajien kohdalla.

      • Anonyymi00020

        Sama laki se on olipa raiskaaja sitten persu tai joku muu.


    • Anonyymi00025

      Uusi sanonta:
      "Ookko nä Oulusta? Raiskaakko nä?"

    • Anonyymi00026

      Onko Oulun kaupungilla Tiernapojat-yhtyettä?

    • Anonyymi00027

      Tuomioiden on vastattava yleistä oikeustajua

      Vertailukohtana aloitteessa mainitaan Norja, jossa määräaikaisen vankeuden enimmäisaika on 21 vuotta ja vakavimmissa teoissa jopa 30 vuotta. Rasinkangas ja Vigelius katsovat, että Suomen nykyinen katto on liian matala ja että tuomioiden on vastattava yleistä oikeustajua sekä uhrien oikeuksia.

      Aloitteessa viitataan tuoreeseen Oulun käräjäoikeuden ratkaisuun, jossa raiskauksesta tuomittiin kahdeksan kuukauden vankeus paljousalennuksen perusteella. Kyseinen tekijä, Nahom Hagos, on tuomittu nyt kolmesta raiskauksesta.

      – Perussuomalaisen oikeusministeri Leena Meren johdosta kriminaalipolitiikka on vihdoin kääntynyt rikollisia holhoavasta politiikasta järkevämmäksi, mutta edelleen riittää tehtävää, kansanedustajat päättävät.

      Suomen Uutiset

    • Anonyymi00028

      Palvelut paranee ota kaksi saat kolme

    • Anonyymi00029

      Miksi muutosta ei tule, Räsänen pohtii asiaa Facebook-tilillään.
      Anonyymi-ap
      2026-09-30 14:29:49
      Ilmoita

      Kansanedustaja ja entinen sisäministeri Päivi Räsänen on reagoinut voimakkaasti sarjaraiskaajana tunnetun Nahom Hagosin oikeustapaukseen. Oulun käräjäoikeudessa raiskauksesta äskettäin jo kolmannen kerran tuomittu Hagos sai 8 kuukauden ehdottoman vankeusrangaistuksen. Tuomiota lyhensi aiempi tuore vankeustuomio.

      – On suuri häpeä myös hallitukselle ja eduskunnalle, että Nahom Hagos ja kaltaisensa saavat jatkaa raiskailuaan lievillä rangaistuksilla. Kaikki kansanedustajat ja ministerit ovat tyrmistyneitä. Miksi muutosta ei tule, Räsänen pohtii asiaa Facebook-tilillään.

      – On suuri häpeä myös hallitukselle ja eduskunnalle, että Nahom Hagos ja kaltaisensa saavat jatkaa raiskailuaan lievillä rangaistuksilla.

      Hänen mukaansa on korkea aika lainmuutoksille . Siksi Räsänen on jättänyt hallitukselle kirjallisen kysymyksen vankeusrangaistusten alennusjärjestelmästä sekä ulkomaalaisten rikoksentekijöiden karkottamisen tehostamisesta.

      – Kolminkertaisen ”pyykkituparaiskaajan” Nahom Lagosin lyhyet tuomiot törkeistä raiskausrikoksista herättävät vakavaa huolta turvallisuudesta, ja siitä, vastaavatko vakavista ja toistuvista rikoksista seuraavat rangaistukset kansalaisten oikeustajua.

      – Suomalaisten on voitava luottaa siihen, että vakavista rikoksista seuraa myös vakava ja tuntuva rangaistus. Nykyinen järjestelmä voi johtaa tilanteisiin, joissa tuomittu suorittaa vain osan hänelle määrätyistä vankeusvuosista, Räsänen linjaa.

      Hallitus on kiristänyt rangaistuksia, lisännyt vankipaikkoja ja poistanut niin sanotun uusiutuvan ensikertalaisuuden. Räsäsen mukaan seuraava askel on arvioida paljousalennusten ja ehdonalaisen vapauttamisen sääntöjen uudistamista sekä rikoksiin syyllistyneiden ulkomaalaisten karkotuksia.

      KD lehti

    • Anonyymi00030

      Miettikääpä hallituksen ja persujen touhuja.Viime vuosina maasta karkoitettu pilvin pimein ihmisiä jotka olleet kymmenenkin vuotta töissä täällä perheineen mutta rikolliset halutaan pitää jostain syystä.

    • Anonyymi00031

      Ota kolme maksa kaksi. Tätähän ne vihreät ja vasemmisto on ajaneet suomeen vuosikymmeniä ja nyt korjataan satoa. Kaikki muut on vstustaneet roikaleiden saamista maahamme mutta punavihreät näitä haalii tänne. Vihreät Vasenliito ja Sdp. Kolme pahinta syöpäpesäkettä maassamme.

      • Anonyymi00032

        Ainoat jotka niitä haalii on persut ja kokoomus koska voivat tehdä alhaista politiikkaa heillä.Kukaan muu ei halua rikollisia tänne.Persuilla tietysti eniten erityyppisiä konnia riveissään niin jonkinlaista lukkarin rakkautta varmaan tuntevat näitä rikollisia kohtaan.Kunnon väkeähän persut vihaavat.


      • Anonyymi00036

        Juuri näin. Vasemisto vihreät on ne joka haalii äänestäjikeen kaiken maailman hampuuseja ja surkeita olioita. Miksi? Siksi kun kukaan järkevä ja fiksu ei äänestä vasemmistoa eikä vihreitä.


    • Anonyymi00033

      Onko jotain vihervas haalima insinööri joka käynyt oulun olka pää peppu kurssilla???

      • Anonyymi00035

        Persujen porukassa hengaillut.


    • Anonyymi00034

      näitähän opetettiin tänne tullessa olkapää peppu varpaat

    • Anonyymi00037

      1700 luvulla olisi pää seipään nokassa...

    • Anonyymi00038

      Nut on syytä näyttää kaikille se Oulun kamppanjan antiraiskausvideo.
      Siten loppuu väkivalta.
      Se maksoi 2,5 miljoonaa euroa..

    • Anonyymi00039

      Joko lestaisät on lopettanu tyttöjensä raiskaukset. Vastaappa Pekka Aittakumpu.

    • Anonyymi00040

      Persujen Matti Putkonen on tuomittu raiskauksesta. Peskää myös oma pesä Persut.

      • Anonyymi00049

        Putkonen taisi olla aikaisemmi demari.


      • Anonyymi00051
        Anonyymi00049 kirjoitti:

        Putkonen taisi olla aikaisemmi demari.

        Putkonen pääsi huipulle Persuissa. Ei raiskaustuomio painanut missään.


    • Anonyymi00041

      Pikemminkin eikö tyyppiä saada pois maasta?!

      • Anonyymi00045

        Ei.
        Koska ihmisoikeudet, kansainväliset sopimukset ja oikeusvaltioperiaate.


      • Anonyymi00065
        UUSI
        Anonyymi00045 kirjoitti:

        Ei.
        Koska ihmisoikeudet, kansainväliset sopimukset ja oikeusvaltioperiaate.

        Ei saada edes Merikoskeen, koska Oulussa "miehet" on pelkkiä paskahousuja.


    • Anonyymi00042

      Hyvä mies vihreiden leiriin
      Eikö
      Näitä halutaan suomeen

      • Anonyymi00043

      • Anonyymi00058
        Anonyymi00043 kirjoitti:

        Persuille jäseneksi kelpaa kuka tahansa, siis ihan kuka tahansa.
        https://www.vantaansanomat.fi/paikalliset/9838617

        Vasenmistoon ja vihreiolle kelpaa ja käy mikä tahansa jos on elävä..tai kuolleetkin käy jäseniksi. Kuten on kerrottu että näillä on paljon kuolleita jäseniä.


      • Anonyymi00060
        Anonyymi00058 kirjoitti:

        Vasenmistoon ja vihreiolle kelpaa ja käy mikä tahansa jos on elävä..tai kuolleetkin käy jäseniksi. Kuten on kerrottu että näillä on paljon kuolleita jäseniä.

        Vasureille ei sentään käy kuitenkaan persu, eli jotain rajaa on toisin kuin persuilla.


      • Anonyymi00064
        UUSI
        Anonyymi00060 kirjoitti:

        Vasureille ei sentään käy kuitenkaan persu, eli jotain rajaa on toisin kuin persuilla.

        Ei oikeat suomalaiset mene punaisiinvihreisiin. Vain hampit ja mielenvikaiset menee punavihreisiin.


      • Anonyymi00068
        UUSI
        Anonyymi00064 kirjoitti:

        Ei oikeat suomalaiset mene punaisiinvihreisiin. Vain hampit ja mielenvikaiset menee punavihreisiin.

        Siinä persu kertoo taas mitä mieltä on suomalaisista.


    • Anonyymi00044

      Nyt kehiin se Oulussa tehty video: "stop, dont touch me there"...!
      Se auttaa näissä tilanteissa.

    • Anonyymi00046

      miltä vanhuksen omaisista tuntuu kun paha jatkaa toimintaansa?

      lehdet kysymään

    • Anonyymi00047

      Ei. Eikä sitä saada muuallakaan Suomessa. Netissä vain märistään.

    • Anonyymi00048

      Rousu?

    • Anonyymi00050

      Poliisi ja Migri ovat saamattomia kun eivät löydä riittävän hyviä perusteita tyypin pois potkimiselle Suomesta!

      • Anonyymi00052

        Persut voisivat jelpata ja säätää vähän lakeja. Vai eikö löydy halua?


    • Anonyymi00053

      Jos uudestaan tekee niin jokainen ymmärtää että tuomarin määrämästä rangaistuksesta ei ollut hyötyä. Mitä siitä voi muuta päätellä...

    • Anonyymi00059

      Kikkelimiehiä, jotka ovat vähän hätäisiä hommissaan, pikkupoikamaista. Ei tosimies noin toimi, tosimies tekee rahaa jne.

      • Anonyymi00061

        Mutta on kuitenkin toimiva vaihtoehto vai?


    • Anonyymi00062

      ihana maahanmuutto

    • Anonyymi00066
      UUSI

      Laita kalevaan kommentti ... ai niin eihän siellä saa kuin se yksi persu joka päivä. Kaleva HALOO!!

    • Anonyymi00067
      UUSI

      Nyt pitää muistaa kilisytellä avaimia...!
      Mikäli lähtee ulos kodistaan

      • Anonyymi00069
        UUSI

        Älä mene säikyttelemään persuja kovin pahasti, saattavat saada paniikkikohtauksen.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2064
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      970
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      129
      907
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      701
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      90
      563
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      543
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      38
      505
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      112
      458
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe