Tampere - Rīga

Olen kuullut, että jokin lentoyhtiö vie välillä Tampere - Rīga kolmessakymmenessä minutissa. Kuka lentoyhtiö vie 30. min aikaa tällä lennolla? Samoin se vie lennolla Rīga - Tampere 30. min aikaa.

—Talvikone 29.heinäkuuta 19:23:35 (UTC)
2399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ryanair lentää päivittäin Tampereelta Riikaan 189-paikkaisella Boeing 737-800 koneella, mutta kyllä lentoaika on enemmän kuin 30 min. Aikataulun mukaan lentoaika on 1 t 10 min, mutta todellisuudessa lento kestää yleensä maksimissaan tunnin, joskus jopa vain 50 min.
Lentoaika on sen verran lyhyt, että lentoemännillä on kova kiire ehtiä kulkea matkustamon läpi baari- ja välipalakärryineen. Joskus eivät ehdi enää myymään ns. tax free tuotteita varsinkin jos kone on aivan täynnä.
Olen lentänyt jo useita kertoja ko. reitillä. Hinta alk. n. 16 euroa suuntaansa.

Äänestä

© ®

Äänestä

Kommentoi aloitusta


30. min kirjoitti:

Olen kuullut, että jokin lentoyhtiö vie välillä Tampere - Rīga kolmessakymmenessä minutissa. Kuka lentoyhtiö vie 30. min aikaa tällä lennolla? Samoin se vie lennolla Rīga - Tampere 30. min aikaa.

—Talvikone 29.heinäkuuta 19:23:35 (UTC)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu