Ja onko tämä "kansanedustajien koteihin tunkeuduttu" juttu keksitty, että äärioikeiston kansanedustajat saavat nyt turvallisuuspalveluja verorahoista??
Pelkäätkö äärioikeustohallitus kansaa
Anonyymi-ap
2783
8Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Nyt pitää sitä liioittelua välttää, persujen etenkin.
Tällä uutisoinnilla yritetään saada tämä onnellinen kansa unohtamaan todelliset ongelmat.
💳🎩💰🚜💲🚴🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🚴🚴🏹🎠🏃🚴🚲🚲
Taitaa persut ja kokoomus pelätä,kansan kostoa💳🎩💰🚜💲🚴🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🚴🚴🏹🎠🏃🚴🚲🚲
Taitaa persut ja kokoomus pelätä,kansan kostoa💳🎩💰🚜💲🚴🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🚴🚴🏹🎠🏃🚴🚲🚲
Taitaa persut ja kokoomus pelätä,kansan kostoaTaitaa oersutmua kokoomus pelätä,kansan kostoa
Ensin oikeistohallitus tekee ideologiapolitiikkaa ja sen seurauksena saa kansan jakautumaan kahtia. Nyt sitten huomattiin, että "voihan vitalis, ollaan niin epäsuosittuja, että kansan yhtenäisyys on alkanut rakoilemaan", mutta sitähän ei omaksi syyksi tietenkään suostuta ottamaan. Etenkin kun vaalit ovat vajaan 7 kuukauden päässä.
Pääministeri ja hallitus ovat joutuneet eroamaan huomattavasti vähäisemmistäkin syistä, mutta tämä kolossaalisten valehtelijoiden hallitus istuu kuin paska Junttilan tuvan seinässä huolimatta siitäkin, että se on epäonnistunut ihan joka asiassa, millä viime parlamenttivaalien alla äänestäjiä liehittelivät. Tässä on nähtävissä ihan samanlaista valtaan takertumista kuten Donald Trumpilla, joka ei tunnu keinoja kaihtavan yrittäessään estää republikaanien tipahtamisen oppositioon noin kuukauden päässä häämöttävissä USA:n välivaaleissa.
Eikö muka yhdelläkään kansanedustajalla ole ollut kodissaan vartiointijärjestelmää, joka olisi välittömästi hälyttänyt, jos kotiin olisi poissaollessa tunkeutunut luvattomia vieraita? Omituista touhua, että vain hallituspuolueeiden edustajat ovat tyrkänneet itsensä haastatteluihin, mutta eduskunnan oppositiopuolueiden puheenjohtajia tai ryhmyreitä ei ole haastateltu.
Zyskowics vei höpöttelynsä jo niin pitkälle, että muisteli peräti Neuvostoliiton aikoja. No Neuvostoliittoa ei ole ollut pian 35 vuoteen vaan maa on ollut kansalliskonserrvatiivioikeistolaisen diktaattorin hanskassa jo vuodesta 2000 asti ja KGB korvautunut FSB:llä. Kyllähän noiden koijareiden temput ole siitä miksikään muuttuneet, mutta huomioonottaen tämän eduskunnan hähmäisen tiedottamisen sekä liki puoluelliseksi havaittavan kannanottamisen kohdalla herättää vahvaa epäilyä tämän asian tipahtamisesta julkisuuteen juuri nyt ja etenkin, kun kerrotaan näitä tunkeutumisia havaitun jo peräti vuoden ajan.
Eikö uskottavuutta lisäisi se, että eduskunnan kaikki ryhmänjohtajat tulisivat tiedottamaan yhteisesti kansalaisille, jos on syytä epäillä, että kyseessä olisi kaikkia puolueita ja niiden edustajia koskevasta uhkatilanteesta?
Hyvin kirjoitettu, 100% samaa mieltä, kuspää edustajat on IHAN ITSE HALUNNEET K-EDUSTAJAKSI, joten maksakoo omasta pussista turvalaitteet, niitä kun tarvitsevat vielä edustajan tehtävien päätyttyä, tää nykyhallitus on kuin ex. NEUVOSTOLIITTO, kaikki revitään kansalaisten selkänahasta. Vtn ORPOT!!!!
Siinä puhuu venäjänmielinen vassari urpo joka ei itse veroja maksa. Sattumoisin porvarit maksaa tämänmaan veropotista noin.80pro ainakin
Olet täys typerys kommentoimaan mitään. Oletko joku apukoulun käynyt peräkammarin poika pohjanmaalta. Isi opettanut ihannoimaan amerikkaa ja autonkin pitää olla suuri ihan jenkkityyliin
🎩🎩🎩💩💩🎩💩💲⛽⛽⛽⛽
Niinhän se on.Pienituloiset ja köyhät eivät ole mitään.Kokoomukselle tärkeintä on raha sillä rahalla saa.Suomessa on korruptio ollut piilossa ja se miten raha menee rahan tykö.Köyhempi ihminen on hyödytön eikä ole rahaa niin myös oikeuksia on vähemmän.Tällä hetkellä on erittäin röyhkeä hallitus ja nöyrää kansaa on helppo sortaa.Kameran edessä johtajalla on mairea tekohymy ja hauskat puheet.Kun kamera ei kuvaa,näkyvät johtajan todelliset kasvot.
Köyhästä tulee hyödytön kokoomukselle kun ihminen köyhtyy asunnottomaksi kerjäläiseksi. Tämä on kokoomuksen tavoite, jolloin voidaan leikata, säästää, ja siirtää varat itselle. Hyvä peruste ajaa kaikki julkiset palvelut alasKokoomukselle on tärkeintä, on työväestön, työttömien, sairaiden, opiskelijoiden, vammaisten, eläkeläisten, ja muiden elämän hankaloittaminen. No jostain pitää saada rahat hyvätuloisten verohelpoituksiin ! !!!
Ja jotta Orpo porukoineen saa pitää hallituksensa, täytyy antaa myönnytyksiä ....persut myöntyy Palestiinan tunnustamiseen. Eli Suomi tulee kärsimään työvoimapulasta, jonka maahanmuutto voisi korvata, mitä persut ei salli !Puolueet
Kansallinen Kokoomus
Orpon ja Purran syytä meidän nuorten köyhyys. Äänestä
Teemme kaikkemme talouskasvumme eteen,siis kenenkä?Orpon ja Purran syytä meidän nuorten köyhyys.
Äänestä
SDP vähiten huono vaihtoehto juuri sinullekkin
Punikki tollo taas väittää tyhmyyttään ja venäjämielisyyttään venäjää kapitaali maaksi heh. Koville se ressukalle ottaa, kun pitää valehdella aamusta aamuun satoja kertoja päivässä samat valheet. Koska venäjän mielinen punapää kerrot ne venäjän kaikki kapitalistiset ystävä maat?
Juuri näin, kansa maksaa orpo/purra rahoittaa velkarahalla, kun ovat jo tyhjentäneet valtion kassan rikkaitten vero yms. helpotuksiin. 💩💩💩
Sarjassamme tyhmän tietämättömän venäjänmielisen kommentti. Kerros koska vassarit ovat kelatuista veroja maksanut.
Vaikutat kyllä hieman pösilöltä.🎃
Tämä kelatuista jankkaava vaikuttaa pösilöltä, kun muuhun ei pysty
Nyt valmistellaan, toteutetaan
jotain kurjuutta kohu-uutisten varjolla.
Jos tavallinen ihminen ilmoittaa poliisille, että paska oli pöntössä tai pistorasiaa purettu, valot jätetty päälle etc. Poliisi ei noteeraa eikä kukaan normaali ihminen, kun selitys kaikelle löytyy omasta, läheisten tai kaveripiirin, apulaisten toiminnasta.
Kohta kakka tulee taas.💩🧻🚽🇫🇮👍
Kokoomus ja persut ovat harhaisia.
Huumeista johtuu perskokkareiden harhat.
Kansalaisia on kohdeltu väärin ja kun kansan kurjistamisen ja nöyryyttämisen valtakausi alkaa olla lopuillaan, pelkuripäättäjät pelkäävät nyt kansaa. Turvallisuuspalvelut on ylimitoitettuja, hommatkoon jokainen kansanedustaja ne omalla kustannuksella.
Saa maailmalla taas hävetä suomalaisia luulosairaita kansanedustajia.
Jonakin päivänä tämäkin valeuutinen paljastuu. Koko homma kuulostaa niin älyttömältä, että se ei voi olla muiden kuin persujen keksintöä.
Näin juuri ja pölhö-orpo mukana valeuutisoinnissa.
Fasisteilla on hätä ja pelko.
💳🎩💰🚜💲🚴🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🧑🎄🚴🚴🏹🎠🏃🚴🚲🚲
Taitaa persut ja kokoomus pelätä,kansan kostoaTaitaa oersutmua kokoomus pelätä,kansan kostoa
Kyllä minäkin pelkäisin jos olisin valehdellut ennen vaaleja ja väärin kohdellut pienituloista kansaa.
Ihmisten epätoivo näkyy ja kuuluu kun liikkuu kansan parissa.
Paska pöntössä on todella pientä suhteessa siihen mitä hallituksen kansanedustajat ansaitsevat tekemiensä päätösten takia!