Ärsyttää tosi paljon..

Sunshine

Mua ärsyttää sellaset ihmiset, jotka kattoo vaan ulkonäön perään! Tiedän kyllä, että aluks kaikki kattoo sitä ulkonäköö mut sit loppuen lopuks sillä ei oo välii ku tutustuu toiseen ihmiseen. Sitäpaitsi, kaikki on kauniita omalla tavallaan! Jokasessa ihmisessä on huonoja ja hyviä puolia... Menkää peilin eteen, olkaa edes päivän ajan niin helvetin itserakkaita ja ettikää itestänne hyviä ja huonoja puolia. Ja tehkää se ihan yksin. Sitte ku ite opitte arvostamaa sitä millasia te ootte nii voitte korostaa hyviä puolia ja huonot puolet voi jättää korostamatta :)
Ja sellaset ihmiset, jotka pitää itteensä hyvännäkösenä (tää ei tod. tarkota ylimielisyyttä,vaan itseensä rakastamisella) niin on tosi varman olosia ja ne näyttää hyviltä! Niist loistaa se varmuus itestään.. :)
SÄ OOT KAUNIS! YOU ARE BEATYFUL!!!!

3

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi

      moi

    • Aivan. Minä olen aina suorastaan inhonnut ihmisiä, joilla ei ole muuta maailmaa, kuin oma itsensä. Minusta ihminen on kauneimmillaan kun se itse uskoo siihen, eikä aina vaan puhu, että "voi että ku mää oon vaan tällänen". Yhestä pienestäkin asiasta, joku sitten osaakin tehdä kunnon shoun, ja sellainen ärsyttää.

      En voi sanoa, etteikö ehostusaineet kauniintaisi ihmisen ulkokuorta, mutta minun mielestäni ei kokoajan tarvitse katsoa itseään. On elämässä muutakin. (Itse olen täydellinen "luomutyttö", joka on panostanut vain siihen, että olen kaikkein ihanin ja kivoin ihminen.)Haluan katsoa maailmaa positiivisin silmin, ja ikäänkuin unohtaa, että en todellakaan ole juuri yhtään mitään.

      Itsevarmuus vaan loistamaan, mutta ei ylpeilemään!

    • riina-

      Muakin ärsyttää sellaset ihmiset, jotka kattoo vaan ulkonäön perään.
      Mutta samoin mua ärsyttää myös ihmiset, jotka väittää ettei ulkonäkö merkkaa yhtään mitään.
      Mä vaan en usko sellaseen, etteikö ulkonäkö jotaim merkkais.

      Itelle ulkonäkö merkkaa,alussa aika paljonkin.
      Turha siitä valehtelemaankaan alkaa.
      Kun mulle se merkkaa ja that's it.
      Mutten ikinä voisi kuvitella esim. seurustelevani jätkän kanssa, joka on hyvännäkönen, ja muuten aivan idiootti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4463
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3065
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2958
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2763
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      341
      2685
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2665
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2339
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2085
    9. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      5
      1981
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1703
    Aihe