Mikä siinä on että kaupungilla on niin paljon rikkinäisiä katuvaloja. Ootteko huomannut. Tekninen herätkää. Ulkoistetaan nämä asiat kun ei muuten suju.
Katuvalot Kannuksessa
Anonyymi-ap
8155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eskolan juopot on särkeny ne heittelemällä kaljapulloilla.
Mitä sulla on Eskolalaisia vastaan?
Minusta Kannuksessa on loistavasti katuvaloasiat niiltä osin kun ne kuuluvat Kaupungin hoitoon.
Minusta on kovin epäesteettistä valittaa täällä asiasta jonka hoitamiseen tarvitaan vain soitto Kannuksen tekniselle osastolle, sieltä lähtee reippaita henkilöitä hoitamaan asiaa mitä pikemmin jos vaan on varattuna taloudelliset reunaehdot toimintaan.
Mihin oikeastaan katuvaloja tarvitaan? Miljoonia vuoisia ihminen on taivaltanut pimeässä ja saalistanut hirmuliskoja, mammutteja ja sapellihammastiikereitä turvautuen kuunvaloon ja loistematoihin.
Ajat on muuttuneet, Eskoseni. Mikähän homo-sukuun kuulunut laji mahtoi elää hirmuliskojen aikaan 😉
Vaikka ilmoittaa, ei tapahdu mitään.
Kyllä katuvalot pitää olla nyky-yhteiskunnassa kunnossa, valaistus päällä. Ei eletä mitään rauta-aikaa, ei edes täällä Kannuksessa.
Osa ajaa myös pimeesti
Totta kyse ennenkin taitaa olla säästöistä,sillä kun rahat ovat suht vähissä niin kaikesta joudutaan tinkiä,ja katu valaistus on eräs niistä.Muistan vielä 90 luvun alussa kotikylällä kun ei ollut mitään katuvaloja ne tulivat myöhemmin