Ee se EU sitte kaivosta Rautavaaralle rakentanna vaikka koko kylä pantiin ihan panniikkiin ja kaivos ol muka iha justiinsa tulossa.
Pitäs se ehkä immeisten vähitellen oppia, ettei ihan kaikkia näitten riijankylväjäin höpinöitä kannate uskoa.
Naarattaa.
Pitäs se ehkä immeisten vähitellen oppia, ettei ihan kaikkia näitten riijankylväjäin höpinöitä kannate uskoa.
Naarattaa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvä ettei tullut. Pohjois-Savosta löytyy esimerkkejä "vastuun ottamisesta" kaivostoiminnan lakkauttamisen jälkeen.
Hyvä ettei tullut. Pohjois-Savosta(kin) löytyy hyviä esimerkkejä "vastuun ottamisesta" kaivostoiminnan loppumisen jälkeen.
Hieno juttu, kun kaivoshanke vesittyy. Suuren johtajan lobbaus ja valehtelu meni hukkaan. Munasi vain itsensä Sotkamoa myöten.
Taisi luiskahtaa Mikolta tikkari ohi suun. Sekö jurppii?