Rullahiihtorata

Pian päästään hiihtämään kesälläkin, kun alkavat rakentamaan rullasuksirataa. ja harjoittelemaan ampumahiihtoa.
14440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Hyvästi hyvälle taivalvaaran lähteelle

1Äänestä

Kukahan senkin saisi aikaiseksi?

Äänestä
  • Metsäveikot, kunnanhallituksen esityslistalla tuosta.

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Metsäveikot, kunnanhallituksen esityslistalla tuosta.

    Osaatko lukea tai ymmärrätkö lulemaasi?

    Äänestä

Tarpeeksi kauan ruinaa ni saa periksi. Eipä kunnalla pitänyt puheet. Piti suostua, ku kunnanjohtajan pojan hankkeelle myönnettiin avustusta.

1Äänestä
  • Kunnanhallitushan teki päätöksen mahdollisesta rahallisesta tuesta jo viime vuonna. Tämä hanke on silti vielä pitkässä kuusessa. En jaksa uskoa, että tulee tapahtumaan. Kustannusarviokin on täysin epärealistinen, kun vertaa muualle rakennettuihin ratoihin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kunnanhallitushan teki päätöksen mahdollisesta rahallisesta tuesta jo viime vuonna. Tämä hanke on silti vielä pitkässä kuusessa. En jaksa uskoa, että tulee tapahtumaan. Kustannusarviokin on täysin epärealistinen, kun vertaa muualle rakennettuihin ratoihin.

    Tuntuu olevan meininki kunnassa, ettei se oo niin nollan päälle kustannusarvioissa ja hankinnoissa. Voidaan maksaa jopa kymmenkertaisia summia tyhjästä jos vaan halutaan.

    4Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kunnanhallitushan teki päätöksen mahdollisesta rahallisesta tuesta jo viime vuonna. Tämä hanke on silti vielä pitkässä kuusessa. En jaksa uskoa, että tulee tapahtumaan. Kustannusarviokin on täysin epärealistinen, kun vertaa muualle rakennettuihin ratoihin.

    Moottorirata taivalkoskelle, saiskohan tukea muutaman miljoonan kunnalta

    1Äänestä

  • Taisipa siinä hankkeessa muitakin henkilöitä olla tekemässä, eikä se kunnanjohtaja niille niitä rahoja oo myöntänyt. Ja ainakki pöytäkirjojen mukaan on ollut jäävättynä kaikissa tohon hankkeeseen liittyneissä juttuissa.

    1Äänestä

Olette pudonneet pahasti kelkasta siellä Taivalkoskella, sillä eihän teillä ole yhtään liikenneympyrää vielä.
Ympyrä maksaa aina n. 1-2 milj. euroa, kyllä on teillä saamattomat virkamiehet ja päättäjät, kun eivät pysy muodissa mukana.

Äänestä
  • Kyllä se vielä 4tien risteykseen tulee, elä huoli

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kyllä se vielä 4tien risteykseen tulee, elä huoli

    Ja kaksi peräkkäin...

    Äänestä

Ei tehä, telatekin ruorirekat eivät sovi sjsmqsn

Äänestä
  • Tekee läpiajettavat ympyrät, kun ei olla köyhiä ja kipeitä. Niinhän ne valtateillä nykyään alkavat olla muutenkin. Pitäisikö tekniselle puolelle vinkata, niin laittavat heti seuraavan lautakunnan listalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pian päästään hiihtämään kesälläkin, kun alkavat rakentamaan rullasuksirataa. ja harjoittelemaan ampumahiihtoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu