Eipä tullut hallitukselta apuja eläkeläisten polttoaineiden kuluihin.
Polttoaineet
Anonyymi-ap
15111
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tietääpä ketä äänestää seuraavan kerran.
Se ei meille käy ☝️
Aivan. Kansaa eriarvoistetaan edelleen. Tyypillistä toimintaa kokkareilta. Orpo on täys paska. Timo Heinonenkin voi tankata huoletta Lopen kirkonkylän Nesteellä (2,399€/litra), kun saa niin mukavat kulukorvaukset. Kyllä kelpaa padkakokkareiden!
Tosi eriarvoisuutta tuon polttoaineen hinnoitteluun on tulossa. Siitä(kin) piiskaa nykyiselle hallitukselle.
Eivät osanneet hoitaa tätäkään asiaa oikein.
Ei meillä eläkeläisellä riitä raha kalliisiin polttoaineisiin.
Varsinkin kun oma auto on pakollinen sivu kylällä.
Tuet valuvat vain paskamahoille. Eläkeläiset, köyhät ja työttömät eivät saa kuin hikisen jalkarätin naamaan.
Ootko nyt varma että HE kaikki eläkeläiset olis köyhiä,kun teet töitä 40-70v niin eikö se eläke kerry.Kokeilepoa itekkin.!!!Taidat olla kade .Kuka määräänsä enempää mistään silti maksaa sopiva hinta korkea sekin joku 2,20.Mieluummin alle 2€.Virossakin kaikki edullisempaa..Ruotsi nyt nosti Idässä olis vielä halvempaa Moni tankkasu aina siellä .Tarkan mkn suomal.katsoo vieläkin mihin rahansa hölvää.
Esolta apua polttoaineet tulee.
Ei taida olla korpin baarissa polttoaineita.
Siitä on nauru kaukana, kun lähet täältä 20 kilometrin päästä taajamasta esimerkiksi kauppaan pari kertaa viikossa + muut tärkeät menot.
Ei ole joukkoliikennettä täällä.
Ei rahat enää riitä.
Mistä täältä?
Pakko omalla autolla ajaa.
Ei ole.
Maaseudulla hankala asua kun yksityisautoilu kielletään. Ei ole työtä eikä kulkuneuvoja.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/264b4879-4724-4969-80e5-f5d1e944f50d
Onhan meitä ennenkin huijattu,sähkön hinta kun vettä ei sadellut vuosia sitten ,niin se syy nostaa.Nyt tää menovesi show.Se pitäs näkyä siellä tankilla ,ei missään korvataan myöhemmin jotenkin..Koskee ihan kaikkia jotka autoo nyt tartteekin elämässään.
Eläkeläiset muistaa tämän.