Onko tämäkin allergiaa?

Nyt kun koivun pölyä on kaikkialla, kutisee ihoni käytyäni järvessä (järven pinnalla oli pölyä), ja minua yskittää vaikka en ole vilustunut. Ovatko nämäkin koivusta johtuvia???
2313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saatta hyvinkin olla. Oletko koivuallergikko? Oletko käynyt lääkärissä.

Äänestä
  • Olen itse "testannut" jo teininä istumalla koivun alla keväisin... atshuu! Eikä tartte enää edes istua, tuuli kyllä hoitaa ne pölyt nokkaan mistä vaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niiskis kirjoitti:

Nyt kun koivun pölyä on kaikkialla, kutisee ihoni käytyäni järvessä (järven pinnalla oli pölyä), ja minua yskittää vaikka en ole vilustunut. Ovatko nämäkin koivusta johtuvia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu