Kukaan ei huomannut kun

330 hehtaaria metsää kaadettiin.
17306
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No eihän sitä nyt kaikkia pikkujuttuja huomaa.

1Äänestä

Joko laituripaikat on kaavoitettu kunnassa ?
Kuntopolkujen kaapelointi ja valomastojen pystytys lienee jo loppusuoralla .
Kuinka monella kuntalaisella on jo aurinkopaneelit piiloitettuna halkopinojen ja seinän väliin ?

Äänestä
  • Pikkurahalla myitte itsenne, v.....aako?

    1Äänestä

  • Rakentavatko Ameriiikan miehet teille peräti lämmitetyn pururadan? :) Onhan se kommeeta tepastella lämmitettyä pururataa myöten, on se vaan komiaa.

    1Äänestä

  • Ja hyvät alpakka tai merinovillat kunnaisien puolesta kuntalaisille noin jo anteeksi pyyntönä ,
    kun ihan varmasti virta hiipuu kun me muut googletetaan onko siellä pakkasta!

    1Äänestä

Apinaa koijattu

1Äänestä

joku maaliman herra sielä vetelee ja hinnoo völjyssää hupijuppiloita ku ei oo valot päällä järjen lampussa, vaan pelkkä houre nousussa unelmain housussa. tyhjä jää käteen ja kohmelo

1Äänestä

Anteeksi se riittää.
Me kaadettiin taloyhtiön tontilta 6 kpl koivua , kunnan puutarhuri oli soitellut hallituksen pj:lle että mitä tämä oli, että ilman meidän lupaa, tästä tulee sanktio.....

2Äänestä

Aina jää vara parantaa juoksua vihreässä siirtymässä .

CSO (Chief Sustainability Officer) on yrityksen ylin vastuullisuusjohtaja, jonka keskeinen tehtävä on integroida ympäristövastuu (E), sosiaalinen vastuu (S) ja hyvä hallintotapa (G) osaksi yrityksen liiketoimintastrategiaa. Suomessa roolista käytetään useimmiten nimitystä vastuullisuusjohtaja. CSO vastaa siitä, että yritys minimoi kielteiset ympäristövaikutuksensa, noudattaa kiristyvää lainsäädäntöä ja tunnistaa vihreän siirtymän tuomat liiketoimintamahdollisuudet.
Nykyisessä markkinatilanteessa vastuullisuusjohtajan rooli on siirtynyt pelkästä strategisesta tavoitteenasettelusta vahvasti konkreettisten tekojen ja liiketoimintavaikutusten toimeenpanoon.

Äänestä

Mitä sinä nyt pienistä On suomessa metsiä miljoonia hehtaareja. Ei ne metsät lopu.

Äänestä

Ei me kuntapäättäjät voida tietää mitä meidän kunnassa tapahtuu.

1Äänestä

Vihreää Tainnutusta. Hakataan metsät sileeksi Datakeskusten ja Sähkölinjojen alta. ViherVasemmisto kiittää ja nauttii, kun Maalais-Porvareitten metsät hakataan sileeksi ja pakkolunastetaan Voimayhtiölle.

Äänestä
  • Kaavoitettu aluehan on 2500 ha suuruinen tälle hankkeelle. Sen on yhtiö Sweco kaavoittanut ja ollut mukana kokouksissa tätä asiaa selvittämässä. Jos valtion 8 miljoonan hehtaarin metsämäärästä kaadetaan 330ha, niin se ei ole kooltaan verrattavissa kuin kärpäsen kakkaan tapetilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kaavoitettu aluehan on 2500 ha suuruinen tälle hankkeelle. Sen on yhtiö Sweco kaavoittanut ja ollut mukana kokouksissa tätä asiaa selvittämässä. Jos valtion 8 miljoonan hehtaarin metsämäärästä kaadetaan 330ha, niin se ei ole kooltaan verrattavissa kuin kärpäsen kakkaan tapetilla.

    Kokoomuksen rotta myi koko Suomen datakeskuksille.

    1Äänestä

No Pena sen sitten viime metreillä keksi että hakataan mettää pienissä osissa ettei tarvi yva menettelyä. Homma kuitenki kusi kun hakattiin liikaa mettää ja kuravesi lorisee jokeen. Nyt kannattaa pysyä piilossa että kohu laantuu.

1Äänestä
  • Eli vesistöt tuhottiin siinä samalla.

    Äänestä

Kyllä pitää olla luvat kunnossa jos muutaman pihapuun kaataa, mutta ei näköjään haittaa jos kaataa luvatta satoja hehtaareja ja myllää vielä maan kantoja myöten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

330 hehtaaria metsää kaadettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu