A) olen mielestäsi loukannut sinua niin pahasti, että inhoat ja et siksi vastaile
B) pidät minua vajaana, etkä siksi vastaile
C) inhoat muuten vaan, etkä siksi vastaile
D) sulla on niin voimakkaat tunteet että haluat peittää ne minulta ja et siksi vastaile
E) et edes muista minua ja et siksi edes tunnista etkä vastaile
B) pidät minua vajaana, etkä siksi vastaile
C) inhoat muuten vaan, etkä siksi vastaile
D) sulla on niin voimakkaat tunteet että haluat peittää ne minulta ja et siksi vastaile
E) et edes muista minua ja et siksi edes tunnista etkä vastaile
Vastaukset 31
Vanhimmat
Jos ap kertoisi ensin itsestään jotain, niin ei tulis turhia vastauksia.
Haluatko aapeeäijälle, eli trollille tärkeilevä täsmentää, mikä on turhan vastauksen määritelmä? Tää tyyppi on ihan epätodellinen..
Sanon A.
No miten sen voi hyvittää? Olen pahoitellut ja pyytänyt anteeksi useamman kerran.
A!!
Oisko A
B
Mulla on omassa elämässä niin paljon menoa että en myöskään ehdi. Tiäks, mun vanha kaveri, jonka kanssa oon jutellu ehkä 6 vuotta sitte nii juteltii vasta. Et se että ei puhuta vuosiin ei tarkota etteikö oltais kavereita ja noi kaverisuhteet on mun mielestä myös arvokkaita
F) Olen ihastunut sinuun ja et saanut normi herkkuja viimeksi kun nähtiin.
D)...
G. Kunnioitan sua ja sun mahdollista toista suhdetta…ainakin niin olen ymmärtänyt välillä. Ja myös se a puolin ja toisin. Tosin en inhoa sinua. Mutta kun suutut, niin suutut aika jyrkästi.
En tie ketä tavoittelit mu en mä ole koskaan jättäny vastaamatta jos mulle on asiaa ollu mitä se mua hyödyttäisi mä vaan en tuhlaa aikaani naisiin joilla on poikaystävä miesystävä tai jonkinlainen suhde vastakkaisen sukupuolen kanssa on tämän toisen osapuolen huoli huolehtia että naisensa on turvassa ja tämän hyvinvoinnista
Ahaa, tällainen vastine omaan teennäisen teknokraattiseen avaukseesi aapeeäijä. Kerrotko lisää tästä naisiin liittyvästä surutyön prosessista, niin että simpelitkin ymmärtää mistä tässä sirkuksessa on kyse de facto? T naiselta
Vastaan vaikka mikään vaihtoehto ei ollut sopiva sellaisenaan.
Meidän alkuperäinen yhteys oli jotenkin liikuttava. Sen jälkeen ei enää ollutkaan.
Paljon ehti tapahtua vuosien aikana. Varmaan puolin ja toisin. Itselleni viime vuosien aikana niin paljon.Liian paljon.Sinusta en enää tiedä.
Palsta on liikaa ja perseestä.
Oon ajatellut pärjätä ilman tätä.
Joten jatkossa jollain lailla kuin riippuvuuden hoidon kanssa. Vieroitushoidossa ilman antabusta tai metadonia.
Hyviä unia.
🌾
Ja tämä vielä tarkennuksena.
Vastaan aina kaikkiin viesteihin, sähköposteihin ja messingerin viesteihin jotka ovat aidoilta oikeilta ihmisisiltä. Feikit pistän syrjään koska elämän pitää olla rehellistä ja aitoa. Muutoin siitä ei oo mihinkään.
Samat sanat.
Nolo vastaus kun et tiedä edes kelle vastaat.
No nyt oli draamaäijä aapee metaforat kohdillaan. Huutonaurut
Vastaile mihin? Sähköpostiin?
No mieti mihin täällä vastataan.
Mitä kysytään.
Palstaako tarkoitat? Minä ainakin lueskelen muutaman aloituksen päivässä satunnaisotannalla. Jos joku on jo vastannut, kuten minä vastaisin, en vaivaudu vastaamaan. Eihän hän muutenkaan tietäisi, että se olen minä.
Ajattelen, että täällä kirjoitetaan ja puretaan tunteita lähinnä itselle helpotukseksi.
Nainen
Mikä mielestäsi olisi sopivin vaihtoehto, niin mennään sillä.
Mun mielestä paras ois rehellinen vaihtoehto.
Se ei oo ees vaihtoehto täällä.
Hyviin uniin.
Huomaatko.Täysi hiljaisuus.
Vo juku aapeeäijän alusta hiljeni aamuyön tunteina. Ja mitä se niinkö kertoisi
En tiedä kenestä mutta muitakin vaihtoehtoja on, voi olla ettei tyyppi edes tiedä tätä palstaa, voi olla että käy täällä mutta kirjoittaa jotain toisesta, voi olla että on käynyt täällä ennen muttei käy enää jne.
Sinä tiedät, että se on A.
Naisena tiedän että se on A ja sen tietää myös mieskin. Jostain kumman syystä hän mies tykkää kohdella naisia huonosti ja ei edes ole kykenevä anteeksipyyntöön.
D tietysti
Muistan ikuisesti Sarin
F)en ole saanut viestiäsi
En ota täällä olevia viestejä tosissaan. Vaikka kuvittelisin hetken löytäväni oikean ihmisen, niin joku muu se kuitenkin on. Luen vain osan ja vastaan joihinkin, jos sillä hetkellä tuntuu siltä.