Elämä muuttuu paremmaksi kun ei aio märehtiä semmoisia ihmisiä jotka eivät välitä vaan huomaa ne jotka ovat hyviä ja haluaa olla lähellä. Niin minä ainakin aion tehdä ja toivoa rakkautta jota ei tarvitse houkutella ja maanitella.
Kun sen oivaltaa on paljon parempi elää
Anonyymi-ap
11174
9Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuo on niin totta. En vain tajua miksi mulle on tullut siitä miehestä niin iso päähänpinttymä että tuntuu ettei pysty unohtamaan.
Olen vain niin rakkaudennälkäinen, mutta samaan aikaan en ehkä halua rakkautta oikeasti käytännössä?
Jos sulle sopii parhaiten rakkaudesta haaveilu ja päänsisäinen sellainen niin se on ok. Se mikä tuntuu hyvältä niin siitä vaan. Ei oo pakko toteuttaa rakkautta konkreettisesti ja käytännössä, ei kaikki halua ja tunne sellaista omaksi.
Itse olen taas konkretian ihminen ja toivon vielä löytäväni samanlaisen miehen, joka tykkää läheisyydestä ja suukotteluista, halailusta sun muusta ja saa tehdä ja kokea kaikkea yhdessä ja se rakkaus on siinä matkassa mukana, yhteinen asia. ap
Onpa reilua väittää ettei haluaisi.
Siihenhän täällä alotukset yleensä perustuu. Ollaan tietävinään toisen puolesta ja vieläpä unohdetaan että itse on alunperin toimittu väärin, johdettu harhaan, roikotettu ja yritetty tehdä mustasukkaiseksi. Sitten kun se normaali, terve ihminen ottaa etäisyyttä, niin hänestä tehdään se nilkki. Kiva.
Kyllähän täällä ihan yhtälailla jotkut joihinkin aloitukseen vastaajatkin ovat mukamas tietoisia aloittajan elämästä, syistä ja tietävinään mikä on oikeasti asia. Jokainen tietää vain omasta asiastaan ne todelliset jutut, tapahtuneet ja asiat, siis hyvänä muistuksena kaikille toki tämäkin. ap
Elämästä tulee vaa parempaa kun yritätte estää ja kieltää kaiken kivan
Jos ei vain tiennyt tilannettasi tai ei saanut tilaisuutta selvittää jostain syystä. Ei välttämättä ollut paha. No, noinkin voi päättää. Se on ihan hyvä silloin, mutta toista ei kannata kevyin perustein syyttää tai tuomita. Voimia! (sivusta.)
Mistäs milläs erotat välittääkö toinen sinusta
Itse kun tykästyn, niin ei muut voi olla kuin kavereita. Vain yksi mahtuu sydäMeeni kerrallaan.
Pitää huolehtia, ettei myöskään itse työnnä pois 😉