kun aamun lehtiä lueskelin, onko Loimaalla mitään väestönsuojia, jos noita drooneja sattuu joskus lentelemään?
Varmaan jollain taloyhtiöillä on, mutta onko yleistä väestösuojaa?
Varmaan jollain taloyhtiöillä on, mutta onko yleistä väestösuojaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joskus on ollut virastotalo olla,en tiedä onko vielä.meidänkin kerrostalossa on mut se ei oo kunnossa Vanhemmissa kerrostaloissa varmaan on kaikissa
Siis virastotalon alla
Jep, ne ovat vain kerrostalojen omien asukkaiden käyttöön. Yleensä ne ns. pommisuojat ovat täynnä roinaa rauhan aikana. Tuskin monikaan taloyhtiö on pitänyt pommisuojan varusteita ajantasalla, voi olla vanhentuneita.
Katselin jostain pelastustoimen sivuilta, niin jossain oli maininta ettei koko Loimaan seudulla ole yleistä pommisuojaa. Voi olla että tuokin virastotalon alla oleva paikka on laitettu vaikka arkistoksi tai muuhun käyttöön.
Ei kai olekaan.