Ja meillä toisiamme kohtaan ei tarvi olla rakkaudellisia tunteita, niin kuin nyt olen käsittänyt ettei sinullakaan enää ole. Sehän luo silloin kaiken järjen mukaan hyvät edellytykset selvittää asia. Suhdetta silloin kumpikaan ei halua. Eikö hyviin väleihin olisi paras lopettaa ja asia selvitetty. Viimesijainen selvittäjä on poliisi. Tämä on ollut mulle myös raskasta aikaa, toivottavasti ymmärrät miksi. Miksi asiaa ei voi selvittää niin kuin aikuiset ruukaa? Todellakin ihmetyttää, ettei vastuuta ota! Kaikki on vaan tämmöistä jälkeen jäänyttä itsekästä suhtautumista asioihin. Ja ei meillä ole muuta kommunikointi välinettä kuin täällä, siis täällä selvittää? Tämä ei ole kummankaan edunmukaista. Hei haloo nyt!
Ja miehelle vielä
Anonyymi-ap
41384
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Minä en voi tietää mikä tilanne sulla on. En näe sitä tänne. En tiedä mikä juttu. Sekavaa on mulle. Vaikea tehdä johtopäätöksiä tän palstan perusteella.
Se ois hyvä naisena esiintyvän pelleilijäsedän jutuista jo sisäistää, ettet voi tehdä johtopäätöksiä muista ihmisistä. Edes naisista. Tsemppiä
Ottakaa muutkin ajatuksen omenasta koppia
I would propably get killed by own troops, but sense this not real war who cares. Teacher
Totuus näissä voi olla vain se, että jos on luottamus hyvään kadotettu toisen valheilla, jotka päättyivät vielä huonosti ja väärin ymmärryksiin toisen kannalta. Tuskin haluaa palata menneeseen, joka oli valheiden täyttämä.
Silloin on luottamusta vaikea toiselle antaa tai palauttaa lisä ruotimiselle, joka voisi olla vain toiselle tekosyy pahentaa olemassa olevaa tilannetta. Raukkamaisuus voi olla tekoja, jotka toistuu > kokee, että syy aina muissa > ei itsessä.
Vaikka molemmat teki virheitä, toisen teot tuntuivat luokkaa paljon epäoikeudenmukaisemmilta ja niillä on merkitystä tulevaa ajatellen. Narsistinen luonne ei myönnä omia virheitään. Eivät ole luottamuksen arvoisia.
Kokemaa on ja sen pohjalta toin asioita yllä julki, pohdittu on ja etäisyyttä asioihin otettu, jolloin selkeämmäksi oma mielikuva asioista tullut. En usko, että on mulle, hyvä tietää, etten ole ainoa näitä kokenut. -sivusta.
Tää on trauma, mikä pitää hoitaa mun kanssa! Tai poliisi sitten
Mua on pelottanut todella paljon, ahdistanut ja en ole nukkunut välillä kunnolla. Kärsinyt takaumista ha kovasta stressistä, siitä kun tämä viime keväänä tuli mun tietoon
Onko ne erityisen hyviä gubbe semmosessa raumatyöskentelyssä?
Show me with doll where it aches, is it heart are you sure got none. No
Jos podet pelkästään pahaa oloa tai mieltä sen takia että oot palstalle kirjottanu minusta ja siksi on ainut paikka missä selvittää niin silloin se anteeksipyyntö täällä on vallan riittävä, ei siinä tapauksessa tarvii tietää/kuulla mitä oot sanonu, oon minäki aika mahdoton.
Ja siinä tapauksessa millä ei olisikaan kohdallasi merkitystä ollut, no kuitenkin se mistä itse voin pahoin enkä vuosiin ole oma itseni ollut, ei ole millään tapaa sinun aiheuttamaa kun koen minua pidetään epätietoisena.
Tuo oli musiikkia korville ettei "sinullakaan".
Et oo tainnut mun viestejä siis saada, ketä meillä leikkii?
No jos se et ole sinä niin he tietää kuka ajatuksissani on yöt ja päivät, varmaan siksi hekin huudattaa sinua täällä.
On rakkaudellisia ei ne katoa.
En oo kiinnostunu susta eikä oo mitään tarvetta puhua tai kirjoittaa sulle mitään.
Ja kuka sinäkin olit ja kenelle kuvittelit vastaavasi?
Hyvän tähden homie
Nuo olis voinu kummatki kommentit tulla minua kaipaavalta naiselta ❤️
Mitkä kommentit?
Tämäkö?
"Eikö hyviin väleihin olisi paras lopettaa ja asia selvitetty. Viimesijainen selvittäjä on poliisi." 🙄
Melkoista draamaa taas.
Eikun tuo on rakkaudellisia ja sitten se siitä alempi. :) kun tiedän rakkaudellisia olevan jos oikea sanoo. Silloin ei kiukun puuskissa sanotut saa paino arvoa
Säähän oot ottanu aapeeäijän draamasta taas ns kaiken irti lokki. T
En ole missään vaiheessa sanonut, ettei minulla olisi enää rakkaudellisia tunteita tai etten haluaisi jatkaa suhdetta. En ole myöskään kieltäytynyt selvittämästä asioita. Päinvastoin, olen yrittänyt saada yhteyttä ja keskustella asioista suoraan.
Jos tämä kirjoitus on tarkoitettu minulle, niin ihmettelen, mistä olet saanut käsityksen, ettei minulla olisi enää tunteita tai halua selvittää asioita.
Aikuisten välinen keskustelu kyllä sopii minulle, mutta sen pitäisi tapahtua suoraan asianosaisten välillä eikä anonyymipalstalla, jossa ei voi edes varmasti tietää, kuka kirjoittaa.
On aika rasittavaa tuollainen tyyli. Olettaa että täällä jonkun tunnistaa ja vastaa sekunnissa toiselle. Ja tekee päätelmiä sen perusteella mitä toinen tuntee, ilman että kysyy siitä edes oikeassa elämässä.
Naurettava ja mielen köyhä näytelmä aapeeäijä
Onko se rankka kokemus lukea jonkun näkemys? Ikävä jos koetaan, että elämä tai legendat menee pilalle siitä hyvästä ota keksi
Jos satut olemaan se henkilö, joksi sinua epäilen, niin kysyn yhden asian: koetko itse toimineesi oikein, kun lähdit mitään kunnolla selvittämättä etkä ole sen jälkeen ottanut kertaakaan yhteyttä tai vastannut yhteydenottoihin?
Miltä luulet sellaisen tuntuvan ihmisestä, jolla on edelleen tunteita sinua kohtaan ja joka olisi halunnut selvittää asiat?
Ja millä perusteella oletat, ettei toisella enää olisi rakkaudellisia tunteita, jos hän ei ole koskaan sellaista sinulle sanonut?
"Viimesijainen selvittäjä on poliisi. Tämä on ollut mulle myös raskasta aikaa, toivottavasti ymmärrät miksi. " Tai käräjäoikeus, trolli äijä?
Tää on varmaa nyt se kaksoisliekkijuttu🥱
Nimenomaan kiihkeää.
Mistä edes tiedät että se kyseinen mies on täällä lukemassa näitä sun vuodatuksia?
Kyllä poliisi tietää:) mutta se tukehtuu vaan kahvipulliinsa
Mistä tiedät että on sinun asia inistä ja kysellä trolliäijältä yhtään mitään? Ta To naiselta eli TT
No niinpä se aapeeäijä tietenkin. Kerro nyt vielä kuitenkin älyllisesti rajoittuneille, että mistä se poliisi olisi tarkemmin tietoinen sinun iloisista hymiöistäkö? TT
Joku fleksaili muuten taannoin ku mies miehelle näillä tunnisteilla
Haluutko sä vielä panna kerran vielä?
Oletko tämän aloittajan uusi rakastaja?
Oon, tai pelkkä ystävä eduilla.
Et oo kyllä varmaan sinäkään aapeeäijälle joikaaja kertaakaan, mutta yritä ihmeessä tällaista luuserien lähestymistapaa
Sä oot vähän kiree, onko mennyt ihon alle kun lykein vähän sun exää vahingossa 😅
Tai ei hän tainnut olla ex vielä tuolloin..
No hehe aapeeäijä. En oo muistaakseni laittanu vahingon vahinkoa kiertämään ns
Näin on
No otappa yhteyttä siihen poliisiin
Mikä juttu tämä teennäisen reipas nk sparraus aapeeäijän aloituksissa on teetä meeppä otappa? Jotain kuolonkorinaa uskomuksillesi viimeisen jurnutuksen muodossa ny ainakin, mutta mitä muuta viä. Ei sen väliä sinänsä mut töttöröö
Ja hei vaan ahti meren kingi atraimen kanssa. Siinähän sohit uuno yhtä lailla johtavaa muniin puhaltelua