Missä päin Poria toi eetunaukio oikein sijaitsee? Ainakin kun katselen webbikamerakuvia ko paikasta niin paikka on tähän aikaan lauantai-illasta aivan autio, eli ei voi olla aivan keskustassa sillä muutenhan se olisi täynnä kännääviä teinejä.
Toinen asia, Yyteri on aivan mahtava paikka. Kerran siellä käynyt. Se on kuin olisi taivaassa. Olkaa porilaiset ylpeitä upeasta Yyteristä!
Toinen asia, Yyteri on aivan mahtava paikka. Kerran siellä käynyt. Se on kuin olisi taivaassa. Olkaa porilaiset ylpeitä upeasta Yyteristä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se on keskustassa. Porilaiset teinit menevät kesäisin kirjurinluotoon kännäämään.
nyt nykynuoriso on siitynyt reposaareen kokootumaan, ainakin mun teini ja sen kaverit käy siellä,ennen ne olivat käviksellä, mut kaipa ne talvella siirtyy taas keskustaan ota ja tiedä
Eikös Reposaari ole ihan hemmetin kaukana Porin keskustasta? Anteeksi huono Pori-tietouteni, en ole sieltä päin mutta ko alueen asiat kiinnostavat kovasti.
Siis totta kai ne lähtee reposaareen joka perjantai kännäämään. Entisen utun edestä lähtee 10 bussia sinne "ryyppykuskeikksi".
No ei tosiaan! Kaikki ne teinit siellä kirvatsissa edelleen on ja sieltä ne ei pois lähde.
Eetunaukio on ihan keskellä Poria, Isokarhun ja kävelykadun vieressä.
ne nykyään on?kun olin teini kävelykatu oli viikonloppuisin aivan täynnä ihmisiä kesällä ja talvella.