Ei mulla mitään odotuksia ollut,pieni toivonkipinä silti. Mutta et edes vastannut viestiin.
Tuli vähän paha mieli
Anonyymi-ap
12370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mulle ei oo ainakaan tullut mitään viestiä,eli Ohi!
Ei enää mitään viestejä. Sitä ei koskaan tiedä miten pahanlaatuinen elämään tunkeutuja siellä on ja tietenkin väärällä profiililla.
En ole saanu viestiä♥️
Niitä tulee tosi monta päivässä ja joskus menee monta viikkoa ennen kuin ees tajuan että joku on yrittäny ottaa yhteyttä, eikä kaikki viestit tuu ees läpi
Lähettäkää rakkauskirjeitä. Oikeesti sain vissii viime vuonna tai toissa nii joulukorti kun sanoin näin
Sellaista se on joskus. Olisi hyvä jos voisi lukita ja merkitä Whatsapp keskustelun sellaisella punaruusu kuvakkeella josta putoaa terälehtiä. Tai itkevä punainen ruusu josta putoaa niitä 🤪🤣
Mulla oli joskus niin arkaainen älyluuri, että Whatsapp ei enää ollut käytettävissä jostakin hetkestä eteenpäin, mutta vanha profiili jäi ilmeisesti joksikin aikaa roikkumaan sinne jonnekin, minne en itse enää päässyt.
Niin että ainakin joku kerkesi silloin laittaa jotakin mulle Whatsupissa, eikä ilmeisesti saanut mitään ilmoitusta, että kukaan ei lue viestiä (tai ainakaan hän ei ymmärtänyt asiaa, joka ehkä olisi ollutkin sovelluksesta pääteltävissä).
Samoinhan joskus on sp-osoitteita, joita henkilöt eivät sittemmin enää käytä. Joten yrittäkää olla ajan tasalla ainakin sen suhteen, lukeeko kukaan edes viestiä tai saako edes sitä. :-)
Väärään viestiin..?
Eikai se mikään väärä ollu,väkisin väännetty vaan.
Laita joulukortti. Se menee ainakin perille. Ystävällinen neuvo tämä.
Tuo on muuten totta. Joku kortti tai kirje on paljon henkilökohtaisempi kuin esim. joku teksti- tai WA-viesti. Siinä ikäänkuin ollaan enemmän tosissaan ja henkilökohtaisesti välitetään tunteita. Se on lähempänä sitä että henkilö tulisi kotiisi kylään kun kerran korttikin tulee.
Se on juuri näin. Aikoinaan ennen nettiä, piti harrastaa oikeaa kirjeiden lähettämistä tyttökaverille. Se oli oikeasti hienoa aikaa se. Eikä vastaustakaan tarvinnut odottaa heti tulevaksi.