Onko Kemi- Tornio suunnalle muuttavia? Jos kukaan tietää mistä kannattaisi alkaa asuntoa kyselemään niin kertokaa ihmeessä. Olen ihan hälinöissä koko jutun kanssa.. Kemistä mieluiten.
KOTI KEMISTÄ ?!
Tokem
7612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kandee laittaa pohjolan sanomiin ilmoitus, se maksaa vaan vaivaiset 20 e. Mulla heti tärppäs, varteen otettavia kämppiä löyty peräti kolme, säästyt paljolta vaivalta näin =)
täytyy varmaan tehdä näin. Ongelmana on vaan se, et en pääse näkeen kämppää etukäteen. No, ehkä sitä on vaan tottunut liian hyvälle. Tuskin sieltä tällä vuostuhannella kasattuja kotia löytyypi näin nopealla aikataululla. Mites muilla?
Itse muutan elokuun lopussa Tornioon. Laitoin hakemuksen Tornion Krunnille samana päivänä, kun opiskelupaikka varmistui. Viime maanantaina sit ilmoittivat, että kämppä on löytynyt. Jouduin tosin kolmen hengeen soluun ja vielä sinne, mihin en missään nimessä halunnut.. Mutta pakko kai olla tyytyväinen, että edes jonkunlaisen luukun sai.. Kemin asuntotilanne näyttää mielestäni huomattavasti paremmalta kuin Tornion..
Aloin etsimään Kemistä asuntoa, löytyi ensimmäisenä päivänä lehti-ilmoituksia lukemalla. Sitkeää yrittämistä ja onnea peliin! :)
pystyisitkö laittaan mulle jos sul on niitä vuokraavien ihmisten yhteystietoja? Mikäli jollain ois viel kota vapaana...
Mä varmaan pystytän Minervan pihaan kodan ja muutan talvella Kemin lumilinnaan jos ei tää muuten aukee..:(
kyselehän yh-isännöinniltä, onko vielä vapaata. Ite olen ollu ihan tyytyväinen näihin asuntoihin.