Touhukkaasti haravoi uudella pihallaan. Mihinköhän suuntasi? Näyttää olevan suuri salaisuus.
Sieppi ja harava
Anonyymi-ap
8122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Odotellaan. Kyllä sen kertoo joko Sara itse tai juorulehti ottaa selvää. Voisiko olla Espoo? Malttaisiko Sara muuttaa pois Helsingistä?
Stadi nousi sillä saman tien hattuun ja lujaa kun pääsi Torniosta Oulun kautta junalla tänne. Unohti oman Tornion murteensakin alle kahdessa viikossa siis niinx. :D
Odottakaa torstaihin kun Sewen ilmestyy, sinne myyty juttu muutosta Espooseen. PaksuSaaran haravakuva on feikkiä, ei ole näistä omakotitalossa asujiksi! Siellä nääs joutuu tekemään töitä ellei osta talonmiespalvelua jota palloboy ei ole ikinään tehnyt.
Espoo tod.näk. Omakotitalot Helsingissä jo yli 400 000 e.
Espoon rannikkoalueilla omakotitalot vielä kalliimpia, Sara Parikka miehineen möi edellisen talonsa 768 000 euron hintaan koska kävi perheelle liian pieneksi. Ostivat uuden samoilta seuduilta 1,4 miljoonalla eurolla. Kyseinen seutu lähempänä Kirkkonummea kuin Helsinkiä.
Pyry-pojalla kävi tuuri, kun löysi rahakkaan puoliskon. Siellä Espoon (tod.näk.) lukaalissa on pallopojalla tilaa viettää koti-isänpäiviä.
Sara influenssinä tienaa mainostamalla jotain sadoilletuhansille seuraajilleen.
Miten hän onkin saanut tuollaiset seuraajamäärät ja miten määrä vaan pysyy ja pysyy.
Joskus ollut runsaasti seuraajia, ei ole
enää. Ansiot tippuneet, perheessä 3 eläjää ja vain yhdellä tuloja.
Joku Vauvalla epäili että olisi muuttanut sinne uudelle julkkisten suosimalle alueelle Espoossa, peltojen ja metsien keskelle Perusmäelle eli "Persumäelle" joka Vantaan rajalla eikä vesistöjä lähelläkään. Joku yhden K-Marketin palvelu, mutta Hki-Vantaan lentokenttä aika lähellä ja koneet menee jatkuvasti siitä yli, ja Serenan vesipuisto samoissa metsiköissä. Siellä asuu missikaverinsa Shirly nykyään, samoin Anna Abreu sekä Benjamin Peltonen puolisoineen. Veitola kävi siellä Benjaminin luona yökylässä. Shirlyn muutto sinne keväällä paljastui kun Abreu toivotti tervetulleeksi naapuriin.