Sun koko nimi ja kaikki, niin päästään eteenpäin?
Olisko vaan Elina paras kertoa täällä
Anonyymi-ap
40341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Oletko ihan pimeä? Olitko se Turkulaista kaipaileva?
Olen umpihullu. Ikävöin monta Elinaa
Ikävä palsta voisi muuttaa profiiliksi oikea totuus?
Mitä vikaa on totuudessa?
Tiia
Mikäs siinä.
Ei sitten tarvitse kenenkään muun Elinan repiä pelihousuja...Anna palaa Frank!
Onko Ap kenties hän, joka kaipaa pohjoispohjanmaalaista Elinaa?
Jos olet, niin voisitko kertoa, milloin teidän välirikkonne tapahtui.
Aloitus ei ole minulta.
Välirikko tarkalleen 19.8.
Kiitos vastauksestasi! Olen miettinyt eilisillasta lähtien, onko sun & Elinasi ja mun & oman ystäväni "katoamistempuilla" jotain yhteistä... ja saattaapa ollakin. Mun ystäväni viimeinen lämmin ja tuttavallinen viesti tuli minulle 31.8.
Ystäväni on kirjoittanut sen jälkeen minulle pari täysin erilaista pikaviestiä, mikä pistää miettimään, että olivatko ne lainkaan häneltä vai keneltä? Täällä kun niitä matkijoita ja profiloijia riittää. Tai sitten jotain muuta on tapahtunut. Toisessa viestissään hän mainitsi, miten tällä palstalla pilataan tietoisesti toisten välejä.
Sattumaa ei liene sekään, että minä sain jostain syystä? viikon bannin tälle foorumille loppukesällä. IP-osoite oli vissiin kaivettu esille.
Tiedätkö, kirjoittaako Elina chatissä, yksityisviestien puolella? Se on nimittäin mahdollista, että joku taho on tietoisesti mustamaalannut sinua ja minuakin omille ystävillemme. Kaikki suhteet halutaan tuhota?
En tiedä, kirjoittaako Elina täällä tai yksityisviesteissä. En ole saanut häneen yhteyttä, enkä tiedä, ketkä täällä todellisuudessa kirjoittavat. Epätietoisuus on ollut tässä kaikkein raskainta. Ei hän minulle koskaan sellaisesta puhunut, mutta en ole hänen kaikista asioistaan koskaan ollut täysin selvillä.
Haluan vielä selventää, että meillä oli ihan oikea ja läheinen parisuhde, ei pelkkää nettitutustumista tai palstalla kaipailua. Siksi tämä kaikki on ollut minulle niin raskasta.
Mikä sai sinut ajattelemaan, että meidän tapauksillamme voisi olla jotain yhteistä? Onko sinulla jotain muutakin syytä epäillä sitä kuin ajankohtien läheisyys?
Minä voin ymmärtää tunteesi ja miten raskasta se on. Voimia sinulle!
Mun ja ystäväni välillä on ollut vuosia kestänyt tiivis viestittely eri foorumeilla ja oikeilla nimimerkeilläkin. Meitä on paljon pilkattu.
Tunteita on ollut varmaan enemmän minulla, mikä on pakko myöntää.
Olen huomannut täällä ja muillakin palstoilla sen, miten vihamielisesti jotkut suhtautuvat kahdenkeskisiin viestittelyihin. Kateus ja katkeruus lienevät motiiveja sellaiselle käytökselle. En näe mitään muuta syytä.
Millainen oli Elinan viimeisin viesti sinulle?
Voihan tämä epäilykseni johtua muistakin syistä kuin perättömistä juoruista ja mustamaalaamisesta, mutta ystäväni sanoi välien pilaamisen olevan täällä todellista. Meillä oli kaikki ihan hyvin vielä elokuun viimeisenä päivänä. Murehdin asiaa paljon varsinkin syyskuussa, mutta kyllä kai tässä on pikkuhiljaa otettava järki käteen, kun ikävöinti käy jo sydämen päälle. En ole enää kovin nuori ihminen.
Meilläkin kaikki muuttui lopulta hyvin äkillisesti. En halua täällä avata yksityisiä viestejämme, mutta yhteys katkesi elokuussa, enkä ole sen jälkeen saanut häneen yhteyttä. Olen itsekin miettinyt paljon, mitä oikein tapahtui. En kuitenkaan tiedä, onko tapauksillamme mitään yhteyttä. Ymmärrän hyvin tuon ikävän ja epätietoisuuden.
Kiitos ymmärryksestäsi ja samoin voimia sinulle. Kuulostaa siltä, että sinullakin on ollut raskasta. On surullista, kun itselle tärkeä yhteys katoaa eikä oikein ymmärrä, miksi kaikki meni niin kuin meni.
Kiitos paljon sinulle voimien toivotuksesta, ja toivon sydämestäni, että löydät kaipaamasi Elinan ja saat mahdollisuuden keskustella teidän asianne selviksi, olipa lopputulos mikä tahansa. Lopullinen varmuus on aina parempi kuin jatkuva epätietoisuus.
Minä en näe omalla kohdallani enää muuta mahdollisuutta kuin jättää tämä palsta ja siirtyä keskustelemaan pienemmälle foorumille nimimerkilläni. Sinne ei juonittelevien ja valehtelevien stalkkereitten kynnet yllä raapimaan ja repimään.
Ja kun se porukka mitä ilmeisimmin lukee tätäkin viestiä, niin turhaa on enää kaivella aikuisen poikani nimissä olevaa IP-osoitettani. Hän on vielä äkäisempi kuin äitinsä ja ottaa tarvittaessa yhteyttä nettipoliisiin.
Kiitos sinulle vielä kerran ymmärryksestäsi ja ystävällisistä sanoistasi. Kyllä minäkin kaipaisin jo lopullista varmuutta, ihan oman mielenterveytenikin kannalta. Tämä jatkuva epätietoisuus on ollut todella kuluttavaa.
Toivon sinulle sydämestäni parempia aikoja ja että löydät jälleen mielenrauhaa. Kaikkea hyvää sinulle!
Kiitos, samoin sinulle kaikkea hyvää elämääsi ja tsemppiä tulevaisuuteen! Kyllä sinä selviät, usko pois! Hylkääminen jättää aina pahemman jäljen jättäjään kuin jätettyyn. Toivon, että saat tukea läheisiltäsi.
Minulla on lapseni ja lastenlapseni sekä melko laaja sukuni, joille en ole kertonut yhtään mitään nettiystävyydestäni, mikä on ollut ystäväni toivomus. Kaikesta huolimatta toivon hänellekin hyvää jatkoa enkä muistele pahalla, jos hän on uskonut pahojen ihmisten perättömiä juoruja. Ja olen valmis keskustelemaan hänen kanssaan kaikesta... mutten tietenkään täällä.
Vedä vaan tumppuus juntti.
Mitähän sinä täällä teet, kun et muuta tee kun haukut ja vihaat?
Tolloko oikeesti oot
https://youtu.be/JbjzPKTfjlc?is=xM6rqb1SRf4LOowT
Älä provosoidu en minäkään nauti mieluummin juttelisin inhimillisesti kun hyökkäävästi enkä hyökkää ketään kohtaan henkilökohtaisesti niin ei voi osua mutta ota oikeesti vähä kavereista oppia et voi sillä kustannuksella mitä vaan kun en minäkään kaikkea.
Hyvin komppas tuohopimputukseen ihan ku oisin puhunu
Ja ainut uhkas sanon suoraan. Et oo elettäkään tehny ettäkö.
Se että oot ilmestyny puskista
En etes sano ettei ymmäretä väärin kaikkea
Varmaan puhumine vois olla sellane että ymmärrys on eikä kuviteltua
En voi tietää en oo ikinä noin haastavissa tilanteissa ollu.
Aina pystynyt puhumaan asiasta ku asiasta
Sitten en puku matikka pasi allas pinauta pava kiipesi apina puuhun suojeli kuuseen meen jo.
Toivotin tunti sitte hyvät yöt vaan vieläki leikin teidän kanssa. En puhu monikossa sanoin teidänkanssa, muutamat mutta jos tän leikin alotan ette kestä.
Mullaha ei oo leikitty 😀
On vaan nii isosti jotta en todella kun muutamaa.
Viisaat ymmärtää olla leikkimättä ja oon vasta uutena tulokkaana 2-3kk
Joo en minäkään täällä viime marraskuun jälkeen ole ollut, kun syyskuun lopusta, ja tulin häntä täältä etsimään. Ja sitten löysin, vaan hän ei siitä ilahtunutkaan.
Hihi hymyilen vieläki, pystysitkö itte? Vastaan puolesta et ikinä kun kukaan pysty ja on paljon joihin on kovempaaki iskeny ku minuun enkä tarkota nytkään tätä.
Jotta siis monikin pystyy mutta aika harva hymyillen paskan ku paskan voi vastaan ottaa
Leo- pilvi tai -kuin. Pukkaisi pintoin tulo luuli jani vuosikseen takia DJ Wednesday final judge red ranta siellä pääsee mavia sin tanssi lain she ihme -tuovi vesi kappelissa pappi re sto Borneon saari join lila hai väärillä oli ja eläimen hiawathan luolaja lipun kaapeli ympäri kesäsi pelkäsi saunan arvi riiasi kerran raukkis saarra oli hirvi llä lopin tapin, kuka? Sano älä tee ketoon pesi eläimen älä varasta sit sovittiin vai niin taika sitä kai saisi kiiski seteli jonkin junisait kirjeen sarjasin haluasi Mari kuori täysi rahoittaja. Taas älä kesä viestiä lyhyttä käsky 230.en vastaa hän '*zaire YK rauhan varuskunta tässä muistaisi koska lihat nollinnen 5 minulta luet tieteellinen varasta. Porvoo ke.
Rantabaaristako puhut, en oo kattonu mutta ihan ku ymmärsin. Jos aihe ei ollu tuo ;)
Aloittaja tajuatko millaista hämminkiä aiheutat monille joilla on tuo sama E nimi? Täällä on ollut näitä kirjoituksiasi ilmeisesti monta kuukautta. Jos tuo E ei ole hakeutunut itse seuraasi, niin hänellä on jotain muuta tekemistä.
Kyllä täällä on kuule jotkut muut aiheuttaneet pahempaa hämminkiä hänelle ja muillekin vittumaisuudellaan. Niin että turpa tukkoon siellä!
Eipä tullu ite E sanomaan mitään.