Jasmin Vähäkangas lellii poikaansa

Siitä pojasta tulee ihan samanlainen kuin Jasmin. Hemmoteltu ja itserakas.
7124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nyt olisi jo korkea aika viedä poikaa fysioterapeutille ja tutkimuksiin.
Poika ei osaa lähes vuoden ja 8 kuukauden ikäisenä kävellä.

Äänestä
  • Sehän kävelee monella videolla.

    Äänestä

  • Et voi tietää vaikka olisi vietykin! Ei ne Vähäkankaat siitä kertoisi.

    3Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Sehän kävelee monella videolla.

    Missäs tämmösiä videoita on? Itse kun nähnyt vain muutaman tukea vasten otetun askeleen

    Äänestä

Lasta pitääkin huomioida ja hemmotella. Kun saa pienenä paljon rakkautta niin se kantaa läpi koko elämän. Ei kannata kadehtia, täällä Suomessa on runsaasti lapsia joille vanhempien aika eikä mielenkiinto riitä ja jopa täysin laiminlyötyjä sekä kaltoinkohdeltuja.

Äänestä

Lasta ei voi lelliä liikaa. Tätä mieltä olen.

1Äänestä

Saa ja pitää helliä ja lelliä, mutta liika on aina liikaa. En ota kantaa tuohon asiaan enempiä, mutta onhan Ossian siinä mielessä poikkeustilanteessa, että kumpikin vanhempi on kotona ja perheessä vain yksi lapsi. Ja Helga-mummille Ossian on ainoa lapsenlapsi, joten heillä on antaa kaikki aika Ossianille. Tosin Helga muista poiketen käy töissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siitä pojasta tulee ihan samanlainen kuin Jasmin. Hemmoteltu ja itserakas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu