Suuri runo ketju!

tehään tällänen kiva riimiketju, eli jos mä vaikka alotan ja sanon yhen riimin ja sitten te muut jatkatte sanomalla yhen riimin ja syntyy runo. huumoria saa käyttää! tässä mun: vessassa istuin minä ainiaan.
mitä siitä seurasikaan? :D
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

monta aku ankkaa luin
sillä opintoja pilapiirtäjää tuin

Äänestä
  • ..Ähkin ja puhkin,
    paskoilla putkiston kun tukin.
    Housut ylös ja matkaan ruho tää,
    ei haittaa, vaik pyyhkimättä jää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pit-pit kirjoitti:

tehään tällänen kiva riimiketju, eli jos mä vaikka alotan ja sanon yhen riimin ja sitten te muut jatkatte sanomalla yhen riimin ja syntyy runo. huumoria saa käyttää! tässä mun: vessassa istuin minä ainiaan.
mitä siitä seurasikaan? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu