Matkalle Cha Amiin

Olemme varanneet matkan Cha Amiin tammikuun lopulla -06. Muuta ei tiedetä kuin, että hiljainen paikka. Siaminlahden rannalla ja että ranta on kohtuullisen hyvä. Lämmintä kai riittää tammikuussa ja sesonki on alkanut. Kertokaa te jotka olette siellä olleet kokemuksianne, olisi todella kiva lukea niitä.
3890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Runsaasti hyödyllistä tietoa Thaimaasta,
Cha-Amista ja yleensä Thaimaan matkailusta
saat Thairyn sivuilta
Kannattaa vilkaista !!!!

Äänestä

Moi!
Toissa talvena olimme joulukuussa Cha Amissa, hotelli Novotel Tipvimannissa (Tjäreborgin matka). CA on todella rauhallinen paikka, muutamia ravintoloita ja hotelleja, eipä juuri muuta. Ranta on pitkä ja siisti, mutta ei erityisen kaunis. Ei mikään palmuranta. Hotelli sijaitsi aivan rannassa, joten aurinkoa tuli otettua hotellin altaalla ja rannalla käytiin lounalla, kävelemässä ja hieronnoissa. Lounas todella kannattaa syödä rannan ravintoloissa. Huomattavasti halvempaa ja parempaa kuin hotelleissa, ravintoloiden ulkonäön ei kannata antaa häiritä! Iltaohjelmaa ei Amissa juuri ole muutakuin hotelleilla, mutta taksi ei maksa mitään Hua Hiniin, jossa menoa ja ostettavaa on. Itse kävimme lähes joka ilta taksilla Hua Hinissa syömässä ja shoppailemassa. Jos aiotte teettää vaatteita, olkaa tarkkoja ja kysykää oppailta hyvät paikat. Retkistä suosittelen elefantti-safaria ja käyntiä apinavuorella. Cha Amissa on markkinat jonain iltana, siellä tekee löytöjä todella halvalla! Lämpimästi voin kehua paikkaa jos viihdytte rauhallisessa paikassa ja olette satsanneet hotelliin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onni kirjoitti:

Olemme varanneet matkan Cha Amiin tammikuun lopulla -06. Muuta ei tiedetä kuin, että hiljainen paikka. Siaminlahden rannalla ja että ranta on kohtuullisen hyvä. Lämmintä kai riittää tammikuussa ja sesonki on alkanut. Kertokaa te jotka olette siellä olleet kokemuksianne, olisi todella kiva lukea niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu