Katsoin wildaid

sivuja

ja siellä haettiin muitaakseni etelä afrikkaan "sotilaita". Eli jos ei halua tai pääse rauhaturvaajaksi niin eikö voisi meennä eläimiä suojeleen. Vaikka varmaan on vaarallisempaa kuin rauhanturvaajana olo. Eikä palkkakaan ole suuren suuri, luulisin, jos on ollenkaan. Itse voisin hyvinkin hakeutua jos olisin mies ja vielä kaikinpuolin muutenkin fyysisesti terve.

Harkitkaapa, jos kaipaa vaihtelua.. eikä raha ole kaikki kaikessa.

3

1131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • instanssi

      sinne väkeä värvää?

      • Jaa

        en ole perehtynyt sivistyssanoihin, mutta tämä luonnonuojelujärjestö joka tapauksessa.. kait se sillä nimellä liikkuu. Sieltä kun käyt lukemassa. En ole mikään enkkunero. Löytyy kohdasta job.. vai jobs.. Siitä tuli ohjelma tv:stä yhtenä päivänä.


      • kessunretku

        Tää vastaus on sinulle kai vähän myöhässä. mutta jos ketä kiinnostaa, niin osoite on www.wildaid.org


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      164
      2984
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      33
      2824
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      38
      1836
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      24
      1803
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      184
      1690
    6. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      206
      1536
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      325
      1483
    8. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      101
      1441
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      17
      1259
    10. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      71
      1225
    Aihe