Onko se vain kalleimmissa malleissa ?
Miksi kaikissa Jaguar:ssa ei oo kissaa keulalla ?
8
2676
Vastaukset
- kissa 2
Ei se keulakissa kuulu mihinkään malliin. Se on lisävaruste - tosin aika yleinen sellanen.
Viimeinen malli johon kissa kuului automaattisesti tehtiin kait joskus 50 -luvulla. - Jag och Rau
Eniten noita näkyy nykyään halvimmissa malleissa, X-Typeissa, ironista sinänsä.
Myöskään Jaguarin kalleimmissa, ahdetuissa R-Performance -malleissa (S-Type R, XJR, XKR) ei ole kissaa keulalla. - Jagge
Eikös tämä keulamerkin häviäminen ole joku EU:n määräys turvalisuudesta? Ainakin näin muistelin.. Vissiin Rolssi saa pitää terävän merkkinsä jollain poikkeusluvalla. Ei kai nuo nykypäivän malleihin saatavat kissat ole tehtaalta saatavissa. Ardenilta saa ainakin tilattua jos haluaa.
- kissa 2
EU edellyttää että merkin on irrottava törmäystilanteessa. Ei se edellytä sen poistamista. Niin jagen kuin rolssinkin keulakuvat, mersusta yms. puhumattakaan, irtoavat "helposti".
Ardenin kissa on erilainen kuin standardimalli, joten eipä nyt sitä ainakaan kannata tilata. Jos maahantuoja ei pysty auttamaan voipi mennä nettiostoksille.
Niin ja siis toistan edelleen: keulakissa ei ole ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 50 -luvun !!!! - jokujoku
kissa 2 kirjoitti:
EU edellyttää että merkin on irrottava törmäystilanteessa. Ei se edellytä sen poistamista. Niin jagen kuin rolssinkin keulakuvat, mersusta yms. puhumattakaan, irtoavat "helposti".
Ardenin kissa on erilainen kuin standardimalli, joten eipä nyt sitä ainakaan kannata tilata. Jos maahantuoja ei pysty auttamaan voipi mennä nettiostoksille.
Niin ja siis toistan edelleen: keulakissa ei ole ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 50 -luvun !!!!...ei ole ollut vakiovaruste _Euroopassa_, Jenkeissä se kyllä on ollut kautta aikain vakiona.
- kissa 2
jokujoku kirjoitti:
...ei ole ollut vakiovaruste _Euroopassa_, Jenkeissä se kyllä on ollut kautta aikain vakiona.
vaan ei kaikissa Jageissa sielläkään. Kissa ei kuulu XE, XJS tai XK:n pellille ollenkaan - ei edes jenkeissä.
- Mk2
kissa 2 kirjoitti:
EU edellyttää että merkin on irrottava törmäystilanteessa. Ei se edellytä sen poistamista. Niin jagen kuin rolssinkin keulakuvat, mersusta yms. puhumattakaan, irtoavat "helposti".
Ardenin kissa on erilainen kuin standardimalli, joten eipä nyt sitä ainakaan kannata tilata. Jos maahantuoja ei pysty auttamaan voipi mennä nettiostoksille.
Niin ja siis toistan edelleen: keulakissa ei ole ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 50 -luvun !!!!>Niin ja siis toistan edelleen: keulakissa ei ole >ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 50 ->luvun !!!!
Tarkista faktat ennenkuin noin monella huutomerkillä meuhkaat. Kyllä kissoja on ollut vakiona paljon jälkeen 50-luvunkin. Esim Mk2 ja moni muu. - kissa 2
Mk2 kirjoitti:
>Niin ja siis toistan edelleen: keulakissa ei ole >ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 50 ->luvun !!!!
Tarkista faktat ennenkuin noin monella huutomerkillä meuhkaat. Kyllä kissoja on ollut vakiona paljon jälkeen 50-luvunkin. Esim Mk2 ja moni muu.Taitanet olla oikeassa. Joten korjataan:
keulakissa ei ole ollut vakiona missään jaguaarissa sitten 60-70 -luvun taitteen. !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926225Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585318Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554